VIDEO Suverénny Slovan zvládol šláger so Žilinou a získal desiaty majstrovský titul!

Futbalisti ŠK Slovana Bratislava sa tešia zo zisku desiateho majstrovského titulu v ére samostatnostiFutbalisti ŠK Slovana Bratislava sa tešia zo zisku desiateho majstrovského titulu v ére samostatnosti Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

ŽILINA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava získali rekordný desiaty majstrovský titul v ére samostatnosti. Zabezpečilo im ho sobotňajšie víťazstvo na ihrisku MŠK Žilina 3:2 v 2. kole nadstavby Fortuna ligy 2019/2020. "Belasí" majú tri kolá pred koncom súťaže pred Žilinou ako najbližším prenasledovateľom nedostihnuteľný 13-bodový náskok a v predstihu obhájili titul z predchádzajúceho ročníka.

V poriadne upršanom počasí sa na žilinskom štadióne začal šláger 2. kola nadstavby v skupine o titul medzi Žilinou a Slovanom. Prvý gól padol v 5. minúte, keď po strieľanom centri Holmana z priameho kopu prekonal po teči brankára domácich Bajrič. V nasledujúcej štvrťhodine to obidva tímy skúšali najmä centrovanými loptami, avšak nepresne.

V 22. minúte si po peknej narážačke vyskúšal strelu domáci Bernát, Greif sa však nenechal prekvapiť a strelu odvrátil. Po Lovatovom centri sa v úvode 23. minúty dostal k lopte Ožbolt. Prekvapený, že sa lopta prepadla až k nemu, však loptu len slabučko tečoval, takže Petráš nemal veľa roboty. Po jednom z protiútokov v 28. minúte mohol Slovan zvýšiť vedenie. Lovatovu prihrávku z vyše 20 metrov poslal na Petráša Holman, ale bránku tesne minul.

Slovanista Moha sa prediera Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Tridsiata prvá minúta mohla priniesť gól domácich, dlhý center Iľka zľava však Paur hlavou do siete neumiestnil. Namiesto toho zahrmelo na druhej strane. Dobiedzajúci Lovat vybojoval loptu na žilinskej polovici, Moha akciu potiahol a Ožbolt zakončoval zblízka do odkrytej bránky na 0:2. V 36. minúte prišiel po rohu volej domáceho Paura, loptu však napálil vysoko nad. V 43. minúte sa v pokutovom území k lopte dostal Bernát, tiesnený vystrelil, lenže priamo do Greifa, ktorý nemal problém loptu skrotiť. V nadstavenom čase 1. polčasu predsa len domáci znížili, keď Myslovič využil prihrávku Bernáta a nedal Greifovi šancu.

V druhom polčase sa domáci síce v úvode snažili o vyrovnanie, ale v 54. minúte pridal 3. gól hostí Moha, ktorý najprv vyzvŕtal domácu obranu a potom poslal loptu k vzdialenejšej žrdi Petrášovej bránky. Moha mohol po úniku zľava skórovať aj 57. minúte. Miesto strely však zvolil prihrávku na Daniela a ten na loptu nedočiahol. Na začiatku 63. minúty sa po peknej akcii a nezištnej prihrávke striedajúceho Kurminowského mohol presadiť rovnako striedajúci Bičakčjan, jeho umiestnenú strelu však Greif vyrazil na roh.

Radosť hráčov ŠK Slovan Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/Milo Fabian

V 59. minúte sa Moha opäť mohol presadiť po akcii zľava. Domáca obrana ustupovala, a tak hráč hostí vystrelil, ale Petráš jeho pozemný pokus vyrazil. Oba tímy sa snažili oživiť hru striedaniami, využili všetkých 6. V 84. minúte prišla dobrá šanca domácich, ale Vallo z uhla napálil loptu iba do Greifa. Z následného rohového kopu skúšal strelu zľava Sluka, tá však minula horný roh bránky hostí. O chvíľu neskôr sa Kurminowski predral až pred bránku hostí, ale tiesnený nezakončil. Gólom sa neskončila ani šanca Slovana, keď Danielovu strelu obetavo zblokoval Minárik. Z

ápas, po ktorom sa bratislavský Slovan teší z obhajoby titulu, sa ešte v 90. minúte pokúsil zdramatizovať Kopas. Jeho strelu spoza pokutového územia zblokoval a tečoval na roh jeden z hráčov hostí. Domácim sa z neho podarilo znížiť, keď po centri Bičakčjana hlavou trafil Kurminowski - 2:3.

MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 2:3 (1:2)
Góly: 45.+1 Myslovič, 90.+1 Kurminowski - 5. Bajrič, 32. Ožbolt, 54. Moha. Rozhodoval: Ziemba, ŽK: 55. Paur, 86. Fazlagič - 55. Abena, 73. Weiss.

Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Sluka – Bernát, Gono, Myslovič (62. Bičakčjan)– Ďuriš, Paur (62. Kurminowski) Iľko (80. Fazlagič)

Slovan: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, Lovat (38.D e Marco) – Rabiu, Holman (66. Weiss), Mustafič – Daniel, Ožbolt (81. Strelec), Moha

Hlasy po zápase:

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Ja si myslím, že oba polčasy sa hrali z našej strany vo vysokom tempe. Z našej strany to bol sympatický výkon. Škoda, že ten kontaktný gól neprišiel skôr, možno by sme to ešte zdramatizovali, ale ja som na chlapcov maximálne hrdý a toto je cesta, ktorou chceme ísť. Futbal, ktorý predvádzame, sa musí ľuďom páčiť. Ďakujem chlapcom za výkon a Slovanu gratulujem."

Ján Kozák ml., tréner Slovana: "Vedeli sme, o čo dnes hráme. Prišli sme sem samozrejme s úmyslom vyhrať, lebo takto v klube rozmýšľame. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. To sa aj potvrdilo. V prvom polčase hrali domáci vo vysokom tempe, nemali sme veľa priestoru. Domáci išli na 100 percent, aj keď sme našou kvalitou využili nejaké šance. Škoda toho gólu. Cez polčas sme chlapcom pripomenuli, že domáci v takom tempe nevydržia celých 90 minút, čo sa aj potvrdilo. Druhý polčas už bol pod kontrolou, mali sme viacero šancí, škoda, že sme ich nevyužili, ale tešíme sa, potvrdili sme, že titul je v správnych rukách."

Erik Daniel, krídelník Slovana: "Vlani som bol divák, teraz si to užijem. Verím, že teraz pokojne dohráme ligu. Pocity sú skvelé, uvidíme, aké budú oslavy, ale v utorok máme ešte pohár. Škoda, že tu s nami nemohli byť diváci."

Dávid Strelec, útočník Slovana: "Titul chutí výborne, makali sme na neho celú sezónu. Využili sme hneď prvú možnosť, sme spokojní. Žilina hrala výborne, ale zvládli sme to."