Šéf elitného tímu bez servítky: Môže ešte vyhrať Tour? Jeho kariéru riadi žena, utrpenie

Patrick Lefevere
Patrick Lefevere

BRUSEL - Popredná cyklistická stajňa Deceuninck-QuickStep sa nemieni uchádzať o britskú hviezdu Chrisa Froomea, o ktorého možnom odchode z Ineosu sa špekuluje. Vo svojom stĺpčeku pre denník Het Nieuwsblad to uviedol Patrick Lefevere, šéf belgického tímu, ktorého farby dlhodobo háji aj český profesionál Zdeněk Štybar.

Froomeovi po sezóne skončí zmluva. Štvornásobný víťaz Tour de France sa údajne ale rozhliada inde už teraz, aj kvôli obrovskej túžbe uspieť na odloženej "Starej dáme" piatykrát. V Ineose totiž patria medzi jeho tímovych kolegov aj víťazi Tour z predchádzajúcich dvoch rokov Geraint Thomas a Kolumbijčan Egan Bernal, Froome tak nemá istú pozíciu jasného tímového lídra.

Podľa Lefeverea by ale nešlo o zmysluplnú investíciu. "Nechcem tu hovoriť za nikoho iného, ​​ale osobne by som do takého projektu nechcel investovať. S veľkým rešpektom k jeho úspechom - môže naozaj ešte vyhrať Tour vo veku 35 rokov?" nadniesol Lefevere.

Je navyše presvedčený, že kariéru rodáka z Nairobi riadi jeho žena. "V spojení s Froomom by ma tiež znepokojovalo, že jeho manažérom je jeho manželka Michelle Coundová. Takáto spolupráca prináša len utrpenie. Pamätám, ako to bolo so zmluvou Abrahama Olana v tíme Mapei a jeho manželkou," pripomenul Lefevere.

"A rovnaké je to aj s bratmi pretekárov, ktorí pôsobia v pozíciach ich agentov. Bol to prípad Oscara Freireho či Alberta Contadora, s ktorého bratom Franciscom sme raz sedeli pri stole. Alberto síce nikdy nejazdil za náš tím, ale nikdy som neľutoval," uviedol Lefevere.

Podľa posledných špekulácií má o Froomea eminentný záujem stajňa Start-Up Nation a ponúka mu trojročnú zmluvu. Rozhodnutie sa očakáva ešte pred koncom júna. Paradoxne práve izraelský tím v roku 2018 skoro "prehltol" Deceunick-QuickStep.

"Boli sme veľmi blízko k dohode. Už bola dohodnutá aj suma, za ktorú nás prevezmú a všetko ostatné. Ja sám by som zostal vo vedení tímu prinajmenšom tri roky. Všetko ale bolo nakoniec zrušené z jediného dôvodu - podarilo sa nám nájsť sponzora," pripomenul Lefevere vstup firmy Deceuninck.


Tagy: Chris Froome Patrick Lefevere Deceuninck-QuickStep Start-Up Nation

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA