V Premier League takmer došlo k bitke: FOTO Napätý spor dvoch Francúzov po zápase!

Hráči Arsenalu nestačili na domáci Brighton
Hráči Arsenalu nestačili na domáci Brighton

LONDÝN - Futbalistom Arsenalu Londýn sa po reštarte anglickej Premier League nedarí. Po hladkej prehre s Manchestrom City (0:3) nestačili v sobotu ani na zachraňujúci sa Brighton 1:2 a pred zápasmi nedeľňajšieho programu sa ocitli až na 10. priečke.

Trénera Mikela Artetu môže okrem zhoršujúcej sa pozície v boji o európske súťaže mrzieť aj rozširujúca sa maródka, medzi zranených pribudol Bernd Leno. Nemecký brankár po strete s útočníkom "čajok" Nealom Maupayom ťažko dopadol na koleno a musel striedať. Práve francúzsky zakončovateľ potom v piatej minúte nadstavenia strelil víťazný gól, čo niektorí hráči Arsenalu niesli veľmi ťažko.

Maupayov krajan Matteo Guendouzi ho dokonca chytil pod krkom a poslal k zemi. "Niektorí z hráčov súpera sa musia naučiť, čo je to pokora. Jeden mimoriadne," narážal po zápase na incident Maupay. "Nechcem o tom veľa hovoriť a dostať sa do problémov. Len chcem podotknúť, že toto sa stane, keď má niekto na ihrisku veľa rečí," dodal Francúz, ktorý sa zároveň ospravedlnil Lenovi i trénerovi Artetovi.

Zranený Leno sa pridal k dvojici Granit Xhaka a Pablo Mari, ktorí nedohrali stredajší duel proti City. Tréner Arteta, ktorý prevzal družstvo v decembri, už skôr rozmýšľa nad vzdialenejšou budúcnosťou. "Toto je výzva, ktorá stojí pred celým klubom. Prebudovať mužstvo v niečo, čo je hodné mena, ktoré reprezentujeme," povedal po zápase. Informácie pochádzajú z AP.


Tagy: Arsenal Londýn Matteo Guendouzi Brighton & Hove Albion FC Neal Maupay

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Richard Heathcote/Pool via AP

DISKUSIA