Hral s Jágrom aj pre Jágra: Slovenský obranca mení Česko za inú zahraničnú ligu

Ladislav RomančíkLadislav Romančík Zdroj: rytirikladno.cz

KLADNO - Slovenský hokejový obranca Ladislav Romančík nebude v nasledujúcej sezóne pokračovať v klube Rytíři Kladno a chcel by si vyskúšať inú európsku súťaž.

"Ladislav zvažoval niekoľko možností, rád by vyskúšal inú ligu. V hre boli i možnosti na Slovensku, ozvali sa niektoré kluby, ale Romančík prejavil prianie pokračovať v zahraničí. Česká Tipsport extraliga to nebude, rokujeme s jedným tímom z inej ligy. Jasno by malo byť čoskoro," pre hokej.cz to uviedol hráčov zástupca Tomáš Krejčí.

Dvadsaťštyriročný Romančík odštartoval kariéru v Skalici, v roku 2014 sa presunul do Švédska, kde pôsobil v juniorských tímoch Lulea HF a Södertälje SK. Sezónu 2016/17 strávil v tretej švédskej lige v drese IF Sundsvall Hockey a následne sa presunul do Dukly Trenčín. Odtiaľ smerovali jeho kroky do Litvínova a naposledy Kladna. V najvyššej českej súťaži odohral dokopy 46 duelov, ale do kanadského bodovania sa nezapísal. Vyskúšal si pôsobenie v klube českej legendy Jaromíra Jágra, ktorý si za klub pripísal aj viacero štartov.

Viac o téme: Rytíři Kladno Ladislav Romančík Tomáš Krejčí
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: rytirikladno.cz
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy