VIDEO Tatar o komplikovanej situácii v NHL: Aj preto sa tam veľmi neponáhľam

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar

BRATISLAVA - Najproduktívnejší slovenský hokejista prerušenej sezóny NHL Tomáš Tatar sa do zámoria nehrnie. Situácia s koronavírusom je tam podstatne dramatickejšia ako na Slovensku. Najnovšie správy hovoria o ďalších nakazených hráčoch, čo na pohode určite nepridá hokejistom ani funkcionárom. Problémom je zatiaľ aj dvojtýždňová karanténa, ktorá by mohla skomplikovať prípravu na reštart sezóny. Tomáš Tatar prehovoril o týchto témach počas tenisového turnaja známych hráčov Leon Pro Sumer Cup 2020 na Zlatých pieskoch.

"Čakáme, ako sa vyvinie situácia. Nie sú zvolené ešte ani mestá, kde sa bude hrať. Ešte neodhádzam, nakoľko som sa chcel vyhnúť karanténe. Trénujem tu dva a pol mesiaca a nechcem, aby bol ten tréning zbytočný," prezradil v úvode rozhovoru Tatar, ktorý zachytil informáciu o najnovších pozitívnych testoch hráčov Tampy Bay Lightning: "Určite to nie je príjemná informácia. Aj preto sa tam veľmi neponáhľam."

Keďže sa vedenie rozhodlo základnú časť NHL ukončiť a pokračovať rovno play-off, muselo sa vo veľkom improvizovať. Práve Montreal bol azda tým najšťastnejším klubom. Za normálnych okolností by bola vyroďovacia časť sezóny zahranicou jeho dosahu. Tatar už dopredu očakával, že kompetentní sezónu istým spôsobom reštartujú a bude sa pokračovať ďalej. Teraz je vďačný za šancu bojovať o Stanleyho pohár: "Na rovinu, nejako som to čakal. Nemyslel som si, že sa sezóna nedohrá. Výhoda je, že sa hokej dlho nehral a každý začína na nule. naladiť formu a hneď ísť do módu play-off nie je jednoduché. Určite sa teším na túto príležitosť. Dostali sme sa tam z viac menej poslednej priečky. Musíme sa toho chytiť a ukázať, čo je v nás. Tá príležitosť tu je."

 

 


Tagy: Tomáš Tatar Leon Sport Club

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
Leon Sport Club; Video: Športky - Bublavý

DISKUSIA