Povinné rúška aj meranie teploty: Španielska La Liga sa pripravuje na návrat fanúšikov na tribúny

Diváčka s ochranným rúškom na tvári pred šprintom žienDiváčka s ochranným rúškom na tvári pred šprintom žien Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

MADRID - Predstavitelia španielskej futbalovej La Ligy pripravili bezpečnostný protokol pre návštevníkov štadiónov. Miestni politickí predstavitelia síce ešte neumožnili ich návrat na tribúny, no v Španielsku uplynulý víkend zrušili núdzový stav, ktorý krajina zaviedla v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Diváci budú musieť mať po návrate na štadióny rúška a pred vstupom na štadión im budú merať teplotu. Tiež im odporučia, aby sa pri oslave gólu navzájom neobjímali, ani sa nedotýkali rukami. V arénach sa nebude predávať jedlo, ani dresy.

Počet divákov bude spočiatku obmedzený pravdepodobne na tretinu kapacity hľadiska. Väčšina návštevníkov bude musieť prísť na štadión najneskôr 15 minút pred začiatkom zápasu, neskôr budú môcť prísť iba starší fanúšikovia, ktorých usadia bližšie k vstupom. Všetkým divákom odporučia, aby počas zápasov sedeli a dodržiavali bezpečnostné odstupy od ostatných. Informovala agentúra AP.

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Petr David Josek
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články