Bývalá svetová jednotka si brúsi zuby na grandslamy: Cítim sa sebaisto, mám natrénované!

Andy Murray
Andy Murray

GLASGOW - Bývalá svetová tenisová jednotka Andy Murray počíta napriek svojim dlhotrvajúcou zdravotným problémom s účasťou na US Open aj Roland Garros, ktoré sa budú konať v rýchlom slede v neskorom lete. Tridsaťtriročný Brit v tejto sezóne ešte nehral ani pred koronavírusovou pauzou, pretože doliečoval pohmoždenú panvovú kosť z novembrového finále Davis Cupu.

"Grandslamové turnaje budú mojou prioritou. Program je komplikovaný, ale samozrejme chápem, prečo to tak je," povedal Murray k nahustenému programu. Tenisová sezóna sa kvôli pandémii COVID-19 zastavila na začiatku marca a rozbehne sa v polovici augusta. US Open má začať 31. augusta a preložené antukové Roland Garros už 27. septembra.

"Bedro je posledné tri alebo štyri týždne lepšie. Rozhodne lepšie ako v marci. Cítim sa pomerne sebaisto, pretože mám celkom natrénované," uviedol trojnásobný grandslamový šampión, ktorý sa predstaví na charitatívnom turnaji "Battle of the Brits", ktorý organizuje jeho brat Jamie.

Na grandslame hral Murray dvojhru naposledy pred rokom a pol na Australian Open. Potom sa podrobil druhej operácii problémové bedra, po ktorej sa dokázal vrátiť na ATP Tour a dokonca získal tituly v dvojhre a štvorhre.

Dvojnásobný olympijský šampión sa ani nesťažuje na prísne hygienické podmienky, ktoré zrejme budú na zámorskom US Open panovať. "Ak nám povedia, že si smieme do areálu priviesť len jedného človeka, tak si vezmem fyzioterapeuta. S koučom môžem byť v spojení aj na diaľku," uviedol Murray.


Tagy: Andy Murray

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Gary Landers

DISKUSIA