Prevalcovala aj slovenskú špičku a berie trofej: Neľutujem príchod na Slovensko!

Belinda Benčičová
Belinda Benčičová

BRATISLAVA - Intenzívnu prípravu na antukových dvorcoch Slovana pretavila v zisk double. Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová na turnaji Bratislava Open triumfovala vo dvojhre i vo štvorhre po boku Slovenky Aniky Jaškovej. Dve trofeje berie ako peknú náplasť za to, že v čase pandémie koronavírusu nemôže bojovať o body na grandslamoch či turnajoch WTA.

"Každá trofej je krásna. Som veľmi rada, že som si mohla zahrať s najlepšími slovenskými tenistkami na čele s Viki Kužmovou a Kajou Schmiedlovou. Na úvodnom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 som sa cítila ako doma. Fanúšikovia vytvorili výbornú atmosféru a brali ma ako svoju. Neľutujem, že som v ťažkej situácii privítala možnosť trénovať na Slovensku. Extraliga bola veľká zábava a na turnaji Bratislava Open som odohrala kvalitné zápasy," uviedla svetová osmička.

Pre dážď a silný vietor preložili kompletný finálový program zo soboty na pondelok, no Benčičovej to vôbec neprekážalo. "Pre tenis je typické, že pre nepriaznivé počasie prichádza v programe k zmenám. Som rada, že finále organizátori nepreložili na nedeľu, keď tiež celý deň pršalo a že záver turnaja nemuseli presunúť do haly. Všetci sme súhlasili s tým, aby sa hralo v pondelok poobede. Prišlo veľa divákov, verím, že si prišli na svoje."


Tagy: Belinda Benčičová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA