VIDEO Washington si vyžiadal Fehérváryho príchod: Šanca tam je, budem pripravený!

Martin FehérváryMartin Fehérváry Zdroj: Športky/Ján Zemiar

BRATISLAVA - Zrejme najtalentovanejší mladý slovenský hokejista už je opäť v zámorí. Washington Capitals si vyžiadal jeho príchod pred plánovaným reštartom sezóny. Vylúčené nie je ani jeho naskočenie do play-off, ktorým bude sezóna pokračovať. Tesne pred odletom sa 20-ročný obranca zúčastnil na Leon Pro Sumer Cup 2020 na Zlatých pieskoch, kde sme ho s našou kamerou vyspovedali.

Hoci si Fehérváry niekedy tenis rád zahrá, tentoraz sa mu na dvorcoch príliš nedarilo, na čo vtipne zareagoval: "S rybárskou udicou by som tu určite niečo povyhrával." Viac ako úspechy na dvorcoch ho zaujímalo príjemné posedenie s partiou kamarátov: "Každá takáto akcia je super. Vždy sa dobre pobavíme. Navzájom sa veľmi dobre poznáme a je fajn, keď máme možnosť byť spolu."

Hoci sa v zámorí objavili ďalšie prípady koronavírusu medzi hráčmi, Fehérváry odcestoval v pondelok do Washingtonu, nakoľko sa musel hlásiť v klube. "Ako som videl, že sa vyskytli nové prípady koronavírusu, trochu som zneistel. Sám neviem, na čom som. Prvý náznak toho, že by som mal odletieť, bol 14. júna, ale to sa posunulo," povedal a zároveň prezradil, že sa nebojí odcestovať do USA, kde majú obrovské počty nakazených ľudí: "Ja osobne reálne strach z nákazy nemám. Samozrejme, je to vážna vec. Netreba to podceňovať. Pokiaľ si dáme na seba pozor a budeme sa vyhýbať verejnosti, tak si nemyslím, že by tam bola hrozba."

Povolanie z Washingtonu je dobrým signálom. Ani klub presne nevie, v akej forme sa jednotliví hráči vrátia do tímu, takže šanca na pripísanie si ďalších štartov za Capitals je reálna. "Mňa zavolali ako jedného z náhradníkov. Beriem to tak, že tam šanca je. Zatiaľ ale nie som v TOP 6 obrancov. Viem, že mám natrénované, pripravoval som sa zodpovedne. Ak by som dostal šancu, bol by som pripravený," povedal Fehérváry. Problém by mu nerobila ani dlhá izolácia, s ktorou sa počíta po rozbehnutí sezóny. Jedným z miest, kde by sa sezóna dohrávala, zrejme bude slávne Las Vegas. "Vedel by som si to predstaviť, aj keď Las Vegas by bola trošku divočina. Sme tam ale pre hokej. Osobne s tým vôbec nemám problém," dodal.

 

 

 

Viac o téme: Martin Fehérváry Leon Sport Club
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Športky - Zemiar; VIDEO: Športky - Bublavý
  • Zdroj: športky

Súvisiace články