VIDEO Ružička pričuchol k najväčšiemu derby v NHL: Už na kempe sa to veľmi rezalo!

Adam RužičkaAdam Ružička Zdroj: Športky/Ján Zemiar

BRATISLAVA - Jeden z mála draftovaných Slovákov stihol v koronavírusom poznačenej sezóne nazbierať mnoho skúseností. Skok do mužského hokeja mu vyšiel na jednotku a teraz mieri ešte vyššie. Čím skôr by sa chcel dostať do NHL. Existuje reálna šanca, že si ho tím vyžiada, takže zakrátko zrejme odletí do zámoria. Ako sám hovoril, situácia okolo koronavírusu ho nedesí.

"Vo štvrtok mám dostať informácie z klubu, či zostávam doma alebo poletím do USA," povedal v rozhovore na tenisovom podujatí Leon Pro Sumer Cup 2020, ktoré sa konalo aj za účasti iných slávnych hokejistov na Zlatých pieskoch. Klub musel byť s jeho výkonmi spokojný, veď pri prvej sezóne v AHL nazbieral v drese Stocktonu Heat 27 bodov v 54 dueloch. Sám však vidí priestor na zlepšenie:  "Prvých 20 zápasov som sa trápil, ale potom som dostal šancu aj na presilovky a už sa to stupňovalo. Každým dňom som sa zlepšoval."

Ako mladý športovec sa zákerného vírusu neobáva a problém preňho nepredstavuje ani prípadná karanténa. "Situácia je zlá. Čakám na kontakt s klubom a potom uvidíme. Ja sa nebojím. Ja som asi voči korone odolný. Počas karantény by som sa udržoval, chodil do fitka," povedal.

21-ročný útočník si už v zámorí vyskúšal nováčikovský kemp Calgary Flames, v rámci ktorého pričuchol k rivalite medzi jeho klubom a Edmonton Oilers. Vypäté to bolo už tam. Počas sezóny sú vzájomné konfrontácie ešte viac vyostrené a mnohokrát hráči zhadzujú rukavice. "To je najväčšia rivalita. Vidieť to už v nováčikovských alebo hlavných kempoch. Tak isto cez sezónu. Edmonton proti Calgary je asi najväčšie derby v NHL. Tam sa to reže, bije sa. To sú asi najväčšie zápasy v sezóne. Ja už som to zažil na kempoch. Už tam sa to veľmi rezalo. Ak by to bolo cez sezónu, bolo by to vyhrotené ešte viac. Teším sa na to," objasnil Ružička.

 

 

Viac o téme: Calgary Flames Adam Ružička Leon Sport Club
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Športky/Ján Zemiar; VIDEO: Športky - Bublavý
  • Zdroj: športky

Súvisiace články