Veľké sklamanie: Po Columbuse vypadli z možných usporiadateľov play-off NHL ďalší kandidáti

Gary Bettman
Gary Bettman

NEW YORK - Americké mestá Pittsburgh, Dallas a St. Paul nebudú dejiskami zápasov play off hokejovej NHL, ak túto sezónu v zámorskej profilige obnovia. V utorok o tom informovali viaceré zámorské médiá vrátane ESPN a The Athletic. Už v pondelok vypadol z okruhu kandidátov Columbus.

Prezident a generálny riaditeľ Pittsburghu Penguins David Morehouse bol z rozhodnutia sklamaný: "Vieme, že Pittsburgh by bol skvelým hostiteľským mestom vďaka našim fanúšikom a podpore, ktorú sme dostali od miestnej podnikateľskej komunity, odborov a našich politických vodcov."

Vedenie NHL chce súťaž reštartovať v auguste, ak to situácia s pandémiou koronavírusu dovolí. Základná časť sa už dohrávať nebude a netradičnú vyraďovačku bude hrať 24 tímov, po 12 v každej konferencii. Isté je, že liga sa opätovne rozbehne iba v dvoch mestách na neutrálnych štadiónoch - tzv. "Hub cities". V máji zverejnili desať kandidátskych miest, zostali už len tri americké Chicago, Las Vegas, Los Angeles a tri kanadské Toronto, Edmonton a Vancouver.


Tagy: Gary Bettman Pittsburgh Penguins David Morehouse

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Ted S. Warren

DISKUSIA