Hancko so Štetinom sa radujú, Lalkovič smúti: Sparta v šlágri s Ostravou natiahla víťaznú šnúru

Hráči Sparty oslavujú gólHráči Sparty oslavujú gól Zdroj: Twitter AC Sparta Praha

PRAHA - Futbalisti Sparty Praha triumfovali v utorkovom zápase českej ligy v skupine o titul na vlastnom ihrisku nad Baníkom Ostrava 3:2. V domácom drese odohrali celý zápas slovenskí reprezentanti Dávid Hancko a Lukáš Štetina, za hostí hral od 63. minúty Milan Lalkovič. Sparta vyhrala siedmy ligový duel v sérii a je tretia, na druhú Plzeň však stráca 13 bodov.

V skupine o udržanie zvíťazil Zlín doma nad 1. FK Příbram 1:0. Domácim pomohli k trom bodom aj Slováci Marek Hlinka a Róbert Matejov, obaja odohrali celý zápas.

V ďalších dvoch stretnutiach medzi Karvinou a Opavou a Olomoucom a Teplicami gól nepadol.

Sparta Praha - Baník Ostrava 3:2 (3:1)
Góly: 24. a 26. Hložek, 33. Kozák – 8. Potočný, 63. Kuzmanovič (z 11 m)
/Hancko a Štetina celý zápas - Lalkovič od 63. min/

o udržanie:

MFK Karviná – SFC Opava 0:0
/za domácich hrali M. Janečka do 60. minúty a M. Čonka do 69. minúty, D. Guba nastúpil v 87. minúte, za hostí nastúpil K. Mondek v 64. minúte/

Fastav Zlín – 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Gól: 62. Poznar (z 11 m)      /R. Matejov a M. Hlinka odohrali celý zápas - Kleščík od 82. min/

Sigma Olomouc – FK Teplice 0:0
/L. Greššák odohral za domácich celý zápas/

Viac o téme: Baník Ostrava Sparta Praha Milan Lalkovič Lukáš Štetina Dávid Hancko