VIDEO Zápas roka v UFC? Nezlomný bojovník vyhral bitku s odtrhnutými väzmi a nalomenou kosťou!

Josh Emmett v súboji s Burgosom ukázal poriadne odhodlanie a bojovný výkonJosh Emmett v súboji s Burgosom ukázal poriadne odhodlanie a bojovný výkon Zdroj: profimedia.sk

LAS VEGAS - Naozaj neuveriteľný heroický výkon a parádny zápas ašpirujúci na duel roka v UFC bol k videniu v americkej Nevade. V rámci UFC Fight Night: Blaydes vs. Volkov si to v Las Vegas rozdali dvaja domáci bojovníci Josh Emmett (35) a Shane Burgos (29) a súboj Američanov priniesol mimoriadne pútavé divadlo.

O šesť rokov starší a skúsenejší zápasník Emmett musel poriadne zaťať zuby od bolesti, keď hneď v úvode zle doskočil na nohu a po hyper-extenzii ľavého kolena evidentne trpel. Kde by to ale iní už dávno vzdali, on potvrdil nezlomnú vôľu a vieru vo víťazstvo. 

Josh Emmett v súboji Galéria fotiek (3) Zdroj: profimedia.sk

To napokon vybojoval v dlhej trojkolovej bitve a cenný triumf ho teší o to viac, že si ho pripísal aj napriek vážnemu zraneniu. Pozápasové vyšetrenia totiž preukázali, že víťaz bojoval prakticky tri kolá s odtrhnutými väzmi v kolene a nalomenou kosťou. 

"Väčšina ľudí by to vzdala alebo hľadala cestu, ako utiecť. Ja sa NIKDY NEVZDÁVAM," napísal Američan v príspevku, ku ktorému dopísal aj zoznam utŕžených zranení z úvodu stretnutia:

• Kompletne odtrhnutý predný krížový väz
• Poranenie MCL (mediálny kolaterálny väz)
• Opuch v podkolennej jamke (bakerova cysta)
• Nalomená stehenná kosť
• Poškodenie chrupavky

35-ročný Emmett, s celkovou bilanciou 16 výhier a 2 prehry si tak napriek boľavému zraneniu pripísal už tretie víťazstvo za sebou a za zápas večera si pripísal bonus 1,18 milióna dolárov. Navyše heroický výkon mu môže priniesť ďalšie úspechy, keďže sa jeho trojkolová prestrelka s Burgosom dostala medzi adeptov na zápas tohto roka. 

Na základe výpočtu zranení je ale zrejmé, že veľkého amerického bojovníka fanúšikovia v klietke tak skoro neuvidia. Emmettov manažér uviedol, že zvažujú najvhodnejšiu liečbu ale je isté, že to bude dlhá rekonvalescencia. 

Josh Emmett v súboji Galéria fotiek (3) Zdroj: profimedia.sk

Viac o téme: MMA UFC Josh Emmett Shane Burgos UFC Fight Night: Blaydes vs. Volkov
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: UFC
  • Zdroj: športky

Súvisiace články