VIDEO Český reprezentant vlastencom potopil West Ham, Schmeichel zachránil Leicestru aspoň bod

Jarrod Bowen a Son Heung-minJarrod Bowen a Son Heung-min Zdroj: SITA/AP - Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Český reprezentačný záložník Tomáš Souček si v 31. kole anglickej ligy strelil vlastný gól a futbalisti West Hamu kvôli tomu prehrali londýnskej derby na pôde Tottenhamu 0:2.

"Kladivári" aj v druhom zápase po koronavírusovej prestávke utrpeli porážku 0:2 a stále viac si komplikujú boj o záchranu. V neúplnej tabuľke majú na 17. mieste rovnako bodov ako osemnásty Bournemouth, ktorý figuruje na prvej zostupovej pozícii a navyše odohral o zápas menej.

Smoliar Souček a gólový návrat Kanea

Český reprezentant Souček rovnako ako v úvodnom dueli po koronavírusovej prestávke nechýbal v základnej zostave, ale premiérového gólu za West Ham sa ani tentoraz nedočkal. Dvadsaťpäťročný stredopoliar, ktorý do Anglicka zamieril v zime na hosťovanie s opciou zo Slavie, sa naopak stal smoliarom zápasu.

Potom, čo hostia prežili niekoľko šancí a zásah videorozhodcu ich uchránil od inkasovaného gólu, Souček v 64. minúte vlastným gólom otvoril skóre. Po rohovom kope zrejme videl loptu cez tieniaceho hráča až na poslednú chvíľu a po nešťastnom odraze od nohy zamieril do bránky svojho tímu.

Tottenham Hotspur - West Ham United 2:0 (0:0)
Góly: 64. Souček (vl.), 82. Kane

V 82. minúte pridal favorit poistku, keď sólo premenil Harry Kane. Kapitán anglickej reprezentácie dal prvý gól po návrate po zranení a od konca decembra. Tottenham po koronavírusovej pauze po úvodnej remíze s Manchestrom United tentoraz získal všetky body a je siedmy.

Harry Kane a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Kirsty Wigglesworth

Schmeichel zachránil Leicester

Leicester sa aj v druhom zápase po nútenej prestávke musel uspokojiť len s remízou. Tretí tím tabuľky hral doma bez gólov s Brightonom a do veľkej miery za bodový zisk vďačil svojmu brankárovi Kasperovi Schmeichelovi, ktorý chytil penaltu.

Už v 14. minúte ju proti dánskemu gólmanovi kopal francúzsky útočník Neal Maupay. Hrdina sobotňajšieho zápasu s Arsenalom, v ktorom v nastavení rozhodol o víťazstve, ale predchádzajúci faul nepotrestal a Schmeichel nepríliš dobre umiestnenú loptu chytil pri pravej tyči. Domáci sa dožadovali pokutového kopu v úplnom závere za ruku, ale rozhodca ju neodpískal a verdikt potvrdil aj jeho kolega pri videu.

Leicester stále bezpečne drží pozíciu znamenajúcu účasť v Lige majstrov, na piaty Manchester United má deväťbodový náskok. Brighton je na 15. mieste neúplnej tabuľky šesť bodov od zostupového pásma.

Viac o téme: Kasper Schmeichel West Ham United Tottenham Hotspur Tomáš Souček