Kane oslávil dvestý ligový duel za Tottenham štýlovo: Roky letia a vy musíte vyťažiť maximum

Harry KaneHarry Kane Zdroj: SITA/Neil Hall/Pool via AP

LONDÝN - Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie Harry Kane odohral v utorok svoj dvojstý duel v Premier League za Tottenham a ten aj vďaka jeho gólu zdolal West Ham 2:0. Kane zaznamenal v súťaži poradový gól číslo 137 a jeho cieľ je teraz dosiahnuť cifru 200 aj v tomto ukazovateli.

Kane mal hneď na začiatku roka zdravotné problémy, keď si 1. januára poranil stehenný sval. Pandémia koronavírusu a predĺženie ligy mu ale umožnili vrátiť sa do hry ešte v tejto sezóne a proti West Hamu v 82. minúte z rýchleho protiútoku zavŕšil skóre. "Dvesto zápasov, to teda ubehlo rýchlo. Roky letia a vy musíte vyťažiť maximum z toho času, ktorý máte k dispozícii," povedal Kane v rozhovore pre Sky Sports.

Angličan naposledy rozvlnil sieť súpera ešte 28. decembra, no aj tak má v Premier League na svojom konte v sezóne už 12 zásahov. "Skórovať je ten najlepší pocit na svete. Mám stále iba 26 rokov. Teraz dúfam, že sa dostanem na dvojstovku aj v počte gólov. Radšej rýchlejšie ako neskôr," vyhlásil odhodlane. Viac ako 200 presných zásahov v modernej ére Premier League majú na svojom konte iba Wayne Rooney a Alan Shearer.

Poklonami voči svojmu zverencovi nešetril tréner José Mourinho: "Som za neho šťastný. Veľmi tvrdo pracoval. Teraz prídu v jeho podaní už iba lepšie správy, ktoré prinesú krajšie pocity."

Tottenham proti West Hamu ukončil štvorzápasovú šnúru bez víťazstva. V tabuľke je na siedmej priečke, od štvrtej pozície, zaručujúcej účasť v Lige majstrov, má odstup šiestich bodov.

Viac o téme: Premier League Tottenham Hotspur