Slavia Praha definitívne obhájila český titul! V priamom súboji zdolala Guľovu Plzeň

Slavia Praha obhájila český titulSlavia Praha obhájila český titul Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha obhájili titul v najvyššej českej súťaži. Zabezpečili si ho v priamom súboji s Viktoriou Plzeň, keď v stredajšom stretnutí 2. kola skupiny o titul zvíťazili doma 1:0. V tabuľke majú tri kolá pred koncom sezóny deväťbodový náskok, v prípade rovnosti bodov je rozdielové kritérium postavenie po základnej časti, tú vyhrala Slavia o šesť bodov pred Viktoriou.

"Zošívaní" získali šiesty titul v ére samostatnosti, celkovo jubilejný dvadsiaty. O radosť sa mohli podeliť aj s fanúšikmi, keď po pandémii koronavírusu povolili české úrady obmedzenú účasť divákov, do Edenu ich zavítalo takmer päťtisíc. O titule rozhodol v 69. minúte Petr Ševčík, ktorý z hranice pokutového územia trafil presne po zemi. Pre slovenského trénera Adriana Guľu to bola vôbec prvá ligová prehra na lavičke Plzne v dvanástom zápase.

Slavia ako majster si zaistila miestenku do predkola Ligy majstrov, rovnako ako Plzeň, ktorá sa kvalifikovala z druhého miesta. Liberec remizoval v Jablonci 1:1. Hostia boli blízko k prvému víťazstvu po štyroch zápasoch, ale na gól Jana Kuchtu z 24. minúty odpovedal v závere zápasu domáci kapitán Tomáš Hübschman. Za Liberec odohral celý zápas slovenský obranca Martin Koscelník, v prvom polčase inkasoval žltú kartu. Jeho spoluhráč Jakub Hromada bol na ihrisku do 87. minúty. V drese Jablonca absolvoval prvý polčas Jakub Považanec.

Česká liga - 2. kolo skupiny o titul:
Slavia Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Gól: 69. Ševčík

FK Jablonec - Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Góly: 85. Hübschman - 24. Kuchta
/J. Považanec (Jablonec) odohral prvý polčas - M. Koscelník odohral celý duel a videl ŽK, J. Hromada (obaja Liberec) hral do 87. min/

Viac o téme: Slavia Praha FC Viktoria Plzeň