VIDEO Boj o ligový titul v La Lige graduje: Real Madrid sa opäť dostal na čelo tabuľky

Slovenský obranca RCD Martin Valjent a francúzsky útočník Realu Karim BenzemaSlovenský obranca RCD Martin Valjent a francúzsky útočník Realu Karim Benzema Zdroj: TASR/AP Photo/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Realu Madrid sú opäť na čele najvyššej španielskej súťaže. V stredajšom domácom stretnutí 31. kola zdolali Mallorcu, za ktorú hral do 61. minúty slovenský obranca Martin Valjent, 2:0. Na konte majú rovnaký počet 68 bodov ako FC Barcelona, no prvé miesto im prináleží vďaka lepšej vzájomnej bilancii s obhajcom titulu.

Real sa dostal do vedenia v 19. minúte gólom Juniora Viniciusa, poisťujúci zásah pridal po zmene strán kapitán Sergio Ramos. Valjent nastúpil v trojčlennej defenzíve hostí, po vyše hodine hry ho vystriedal Francisco Gamez Lopez. Celta Vigo zvíťazila na ihrisku San Sebastianu 1:0. Jediný gól zápasu strelil v závere prvého polčasu z jedenástky Iago Aspas. Prvýkrát po reštarte ročníka vyhrala Osasuna, ktorá zdolala domáci Alaves 1:0.