VIDEO Hossa musel počas ďakovnej reči potláčať slzy: Na tento deň nikdy nezabudnem!

Marián Hossa počas tlačovej konferencie po zvolení do Siene slávy
Marián Hossa počas tlačovej konferencie po zvolení do Siene slávy

TRENČÍN - Pozrite si video z tlačovej konferencie Mariána Hossu, ktorého zvolili do hokejovej Siene slávy. Slávnostne ho do nej uvedú 16. novembra v Toronte. Štyridsaťjedenročný útočník je jeden zo šiestich hráčov histórie, ktorí mali minimálne pätnásť sezón s dvadsať a viac gólmi a osem sezón play off s minimálne desiatimi bodmi. Hossa sa stal na Slovensku šesťkrát Hokejistom roka a je slovenský rekordér v počte získaných bodov na ZOH, kde dosiahol štrnásť gólov a rovnaký počet asistencií. V roku 2017 musel predčasne ukončiť svoju kariéru pre zdravotné problémy.

"Nesmierne si to vážim. Aby sa hokejista dostal do Siene slávy, musí dostať 14 hlasov z 18-člennej komisie. Že vybrali medzi takýmito menami hneď prvý rok mňa, to je pocta. Na tento deň určite nikdy nezabudnem," povedal Hossa na začiatku svojej tlačovej konferencie.

Počas ďakovnej reči v úvode jeho reči musel bojovať s emóciami, kedy na neho celá situácia doľahla. Významné ocenenie v jeho kariére ho nenechalo chladným. Hossa však potlačil slzy a pokračoval ďalej. Na otázku, či si veril, hoci bol nominovaný ešte iba prvý rok, rázne odpovedal:  "Myslím si, že človek si vždy musí veriť a nikdy sa nemôže odpisovať dopredu. Je až neuveriteľné, že som sa tam dostal hneď prvý rok. Asi boli moje štatistiky silnejšie ako u niekoho iného. Je to obrovská pocta, veľmi si to vážim."

 

Tlačová konferencia s Mariánom Hossom, ktorý bude uvedený do Siene slávy NHL

Posted by Športky.sk on Thursday, 25 June 2020

 


Tagy: Marián Hossa Slovensko Chicago Blackhawks

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
Športky - Bublavý, Video: Športky - Bublavý

DISKUSIA