VIDEO Ku gratuláciám sa pripájajú aj Šatan a Gáborík: Klobúk dole, zaslúži si to!

Zľava hokejisti Peter Bondra, Zdeno Chára, Marián Gáborík, Miroslav Šatan, Marián Hossa a Tomáš Tatar pózujú s dresom tímu výberu Európy
Zľava hokejisti Peter Bondra, Zdeno Chára, Marián Gáborík, Miroslav Šatan, Marián Hossa a Tomáš Tatar pózujú s dresom tímu výberu Európy

TRENČÍN - Zvolenie Mariána Hossu do hokejovej Siene slávy NHL potešilo aj jeho bývalých spoluhráčov Mariána Gáboríka a Miroslava Šatana. Gáboríka spája s Hossom okrem národného tímu aj priateľstvo, o to väčšiu radosť mal z jeho uvedenia medzi hokejovú smotánku.

"Ráno som sa zobudil, pozrel si noviny a veľmi sa potešil. Neprekvapuje ma, že Marián sa dostal do Siene slávy tak skoro. Zaslúži si to za roky driny, no najmä za to, čo dokázal s Chicagom. Klobúk dole. Klobúk dole," uviedol Gáborík.

Hossa odohral v profilige celkovo 1309 zápasov základnej časti, strelil 525 gólov a pridal 609 asistencií. V play off nastúpil na 205 duelov s bilanciou 52+97. Je jediný hráč v dejinách NHL, ktorý hral tri sezóny za sebou vo finále Stanleyho pohára za tri rôzne tímy - Pittsburgh, Detroit a Chicago, v drese "jastrabov" ho trikrát získal. "Chcel by som Mariánovi pogratulovať k skvelej kariére. Vyhral trikrát Stanleyho pohár a zrejme ešte dlho sa mu žiadny Slovák nedokáže vyrovnať. Účasť v Sieni slávy je zaslúžená, zároveň je ocenením za to, čo v zámorí dosiahol. Správa o jeho uvedení je skvelá pre celý slovenský hokej," citoval slová Šatana portál hockeyslovakia.sk Šatan.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Radovan Stoklasa; Video: Hockey Slovakia

DISKUSIA