Jágr pripustil, že by mohol nastupovať aj za iný klub: Chcem hrať tak, aby som sa nemusel hanbiť

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

PRAHA - Hokejový útočník Jaromír Jágr pripustil, že by mohol v budúcej sezóne nastupovať aj za iný tím ako Kladno. Majiteľ Rytierov by o tom uvažoval preto, aby pomohol svojmu klubu, ktorý v uplynulej sezóne zostúpil z extraligy. Nedávno sa špekulovalo o tom, že by štyridsaťosemročná legenda mohla na striedavý štart hrať za Spartu.

"Keby sme boli zaisteným klubom a nemali žiadne starosti, táto myšlienka by v mojej hlave vôbec nebola. Lenže bohužiaľ nemám na starosti len seba a ako majiteľ Rytierov som zodpovedný za celý klub, vrátane jeho mládeže," povedal Jágr novinárom po rokovaní Národnej rady pre šport, ktorej je členom. "Keby som riešil len sám seba, tak už hokej dávno nehrám. Musím sa pokúsiť zohnať čo najviac peňazí. Nie som človek, ktorý by si povedal, že musím hrať len za Kladno. Musím si dať dohromady plusy a mínusy," povedal olympijský víťaz z Nagana a dvojnásobný majster sveta.

"Dokážem si predstaviť, že by som hral v iných farbách, ale len preto, že by z toho profitovali Rytieri. Podmienkou by bolo, že v najdôležitejšej časti sezóny, teda v play-off, by som hral len za Kladno. Akákoľvek spolupráca s extraligovým klubom by tak končila v januári," vyhlásil Jágr.

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára si uvedomuje, že kladnianski fanúšikovia by zrejme jeho prípadné pôsobenie v Sparte ťažko niesli. "Samozrejme to vnímam. Kladenský klub ale beriem ako svoje dieťa, ku ktorému mám zodpovednosť. Ak je tu otázka života a smrti, prežitia a neprežitia, čím nehovorím, že konkrétne je, musíš sa proste rozhodnúť inak, než by si sa rozhodoval v bežnej situácii," konštatoval Jágr.

Zatiaľ vraj ani nevie, či bude pokračovať v kariére. "Ak áno, chcem hrať tak, aby som sa za svoje výkony nemusel hanbiť. Aby som mal pocit, že keď nastupujem, som prínosom. Nie na obtiaž. Nechcem, aby sa mi ľudí smiali a ohovárali ma," povedal Jágr, ktorý v poslednej sezóne nazbieral v 38 extraligových zápasoch 15 gólov a 14 asistencií. Na prelome roku mesiac a pol nehral kvôli zraneniu.


Tagy: Jaromír Jágr Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
Martin Sekanina/CNC/Profimedia

DISKUSIA