VIDEO šialených osláv fanúšikov Liverpoolu: Mesto zaplavili tisícky šťastných priaznivcov

Fanúšikovia Liverpoolu oslavujú titulFanúšikovia Liverpoolu oslavujú titul Zdroj: TASR/AP Photo/Jon Super

LIVERPOOL - Fanúšikovia Liverpoolu si napriek opatreniam proti šíreniu koronavírusu užili pri štadióne Anfield v hojnom počte oslavy titulu, na ktorý čakali tridsať rokov. Zišlo sa ich niekoľko tisíc, hoci v Anglicku naďalej platí zákaz zhromažďovania či povinnosť udržiavať odstup.

Futbalisti s trénermi oslavovali spoločne v liverpoolskom hoteli. Od spoločných osláv sa fanúšikov snažilo odradiť vedenie mesta i kouč Jürgen Klopp. "Oslavujte doma, s pivom, ale zostaňte doma," povedal prvý nemecký tréner, ktorý vyhral anglický titul. Jeho výzva však vypočutá nebola, tisícky ľudí vo štvrtok pred polnocou zahalili mesto do červenej farby aj vďaka pyrotechnike, červeno svietili aj niektoré slávne budovy.
 
 
Potom, čo Manchester City prehral v Londýne s Chelsea (1: 2) a bolo jasné, že ohromný náskok liverpoolskeho tímu už do konca sezóny nedoženie, premohli Kloppa slzy. "Nemôžem hovoriť ... Keď človek plače, tak sa to nedá. Som ohromený. Je to zmes všetkého - úľavy, hrdosti, šťastia."
 
S hráčmi a svojimi kolegami sledoval zápase na Stamford Bridge v televízii na terase hotela, kde sa zišiel celý tím. "Sme tu v bubline," pripomenul Klopp. Liverpool získal titul s rekordným predstihom, pretože do konca reštartovanej sezóny Premier League zostáva ešte sedem kôl. A všetky sa naďalej budú hrať bez divákov.
 
Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: FC Liverpool Jürgen Klopp
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP Photo/Jon Super; VIDEO: youtube.com
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články