Zvolen zalovil vo fínskych vodách: Prichádza hráč, od ktorého si veľa sľubujú

Mikko Nuutinen
Mikko Nuutinen

ZVOLEN - Tipsportligový HKM Zvolen angažoval 30-ročného fínskeho útočníka Mikka Nuutinena. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

"Ide o hráča s veľkými skúsenosťami z najvyššej fínskej ligy. Je to dynamický korčuliar, ktorý je napriek neveľkej postave nebojácny a chodí do priestorov, v ktorých to bolí - či už pred bránku alebo k mantinelu. Taktiež disponuje rýchlosťou a citom pre hru. Od hráča jeho kvalít a s jeho skúsenosťami očakávame, že bude posilou," uviedol generálny manažér HKM Zvolen Ladislav Čierny.

Nuutinen doteraz pôsobil iba vo fínskych ligách. V uplynulých piatich sezónach hral v najvyššej Liige za KalPa Kuopio. V ročníku 2019/2020 odohral 57 zápasov, v ktorých získal 25 kanadských bodov za 6 gólov a 19 asistencií. Celkovo má v najvyššej fínskej súťaži bilanciu 322 zápasov, 45 gólov, 85 asistencií a 130 bodov. Po príchode skúseného krídelníka je na súpiske HKM Zvolen trojica legionárov. Klub nedávno predĺžil zmluvu s kanadským obrancom Benom Betkerom a novou akvizíciou sa stal britský reprezentant Mike Hammond.


Tagy: HKM Zvolen Ladislav Čierny Mikko Nuutinen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
hkmzvolen.sk

DISKUSIA