Dohoda je na svete! Fanúšikovia môžu začať odpočítavať, takto sa dohrá slávna profiliga

Na snímke Malcolm Brogdon z Indiany Pacers v súboji s Dennisom Smithom z NY Knicks
Na snímke Malcolm Brogdon z Indiany Pacers v súboji s Dennisom Smithom z NY Knicks

NEW YORK - Vedenie zámorskej basketbalovej NBA a hráčska únia NBAPA sa oficiálne dohodli na reštarte sezóny. Súťaž sa po koronavírusovej pauze začne 30. júla, zvyšok sezóny dohrá 22 klubov v areáli Disney Worldu v Orlande na Floride.

"Je to vzrušujúce, môžeme oficiálne ohlásiť pokračovanie ročníka 2019/2020," citovala agentúra AFP riaditeľa NBAPA Michelea Robertsa. Obe strany odsúhlasili aj bezpečnostný protokol a spoločný postup v boji proti rasizmu. "Spoločne sme dali dohromady plán, ktorého prioritou sú bezpečnosť a zdravie hráčov a zachovanie férových podmienok pre všetkých účastníkov. Tým chceme vytvoriť platformu pre podporu sociálnej spravodlivosti," uviedol komisár NBA Adam Silver.

Oficiálne vyhlásenie v rovnaký deň, ako na Floride zaznamenali rekordný denný nárast prípadov koronavírusu, tamojší zdravotný úrad uviedol, že v štáte za štvrtok pribudlo 8942 nakazených.

Prvé kolo testov na koronavírus 

Z 302 hráčov NBA, ktorí v utorok absolvovali prvé kolo testov na nový koronavírus, malo až 16 pozitívny výsledok. V piatok to oznámilo vedenie zámorskej basketbalovej profiligy spoločne s hráčskou úniou NBPA.

Liga na svojom webe nezverejnila mená pozitívne testovaných hráčov, ani názvy klubov, v ktorých pôsobia. "Každý pozitívne testovaný hráč zostane v domácej izolácii až dovtedy, kým nebude spĺňať podmienky zo zdravotných protokolov a nedostane súhlas od lekára," uviedlo vedenie NBA vo svojom stanovisku.

Testovanie je nutnou požiadavkou pred opätovným spustením súťaže. NBA musela prerušiť sezónu 11. marca pre pandémiu koronavírusu, ročník plánuje obnoviť 30. júla s 22 tímami v športovom komplexe Disney World na Floride. Traja hráči sa už stihli s pozitívnymi testami "pochváliť" na sociálnych sieťach - Malcolm Brogdon z Indiany Pacers a hráči Sacramenta Kings Jabari Parker a Alex Leň. Informáciu priniesla agentúra AFP.


Tagy: NBA koronavírus

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Mary Altaffer

DISKUSIA