VIDEO Kramarič štyrmi gólmi potupil domáci Dortmund, Bénes s Borussiou do Ligy majstrov

Andrej Kramarić a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiAndrej Kramarić a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Bernd Thissen

BERLÍN - Slovenský futbalista László Bénes sa s Borussiou Mönchengladbach predstavia v Lige majstrov 2020/2021. V sobotnom záverečnom 34. kole najvyššej nemeckej súťaže doma zvíťazili nad Herthou Berlín 2:1 a v tabuľke bundesligy obsadili štvrté miesto.

Borussia otvorila skóre už v prvom polčase vďaka Jonasovi Hofmannovi, druhý gól strelil v 78. minúte Breel Embolo, Hertha znížila v nadstavenom čase zápasu zásahom Vedada Ibiševiča. Bénes nastúpil v 88. minúte. Hosťom chýbal Peter Pekarík, ktorý minulý týždeň utrpel svalové zranenie.

Mönchengladbach bojoval o LM na diaľku s Leverkusenom, Bayer však pred 34. kolom zaostával o dva body, a teda mu nestačilo ani víťazstvo nad Mainzom 1:0. V tabuľke skončil na piatom mieste a zahrá si v Európskej lige UEFA.

Do EL sa kvalifikoval aj Hoffenheim zo šiesteho miesta, keď zaskočil domácu Borussiu Dortmund a zvíťazil suverénne 4:0. Hviezdou zápasu sa stal Andrej Kramarič, ktorý strelil všetky štyri góly. "Žltočiernym" však už o nič nešlo, keďže už skôr bolo isté, že skončia na druhej pozícii.

Tretie miesto obsadilo Lipsko, ktoré vyhralo v Augsburgu 2:1. O oba góly sa postaral Timo Werner, ktorý uzavrel svoju tohtosezónnu ligovú bilanciu na 28 zásahov. V tabuľke kanonierov skončil druhý. Najlepším strelcom sa stal Robert Lewadnowski. Poľský kanonier pomohol Bayernu Mníchov k triumfu vo Wolfsburgu 4:0 premenenou jedenástkou a v tomto ročníku strelil v bundeslige 34 gólov. Zverenci trénera Hansiho Flicka dosiahli dvanáste víťazstvo za sebou, pričom neprehrali v lige od 7. decembra celkovo dvadsať z dvadsaťjeden duelov. Majstrovský titul obhájili už v 32. kole.

Mickael Cuisance a Robert Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Kai Pfaffenbach

Šancu na zotrvanie v najvyššej súťaži si zachoval Werder Brémy. V záverečnom kole zvíťazil doma nad Kolínom nad Rýnom hladko 6:1 a jeho konkurent Düsseldorf prehral s Unionom Berlín 0:3. Brémy tak preskočili Fortunu a zahrajú si baráž o záchranu. Düsseldorf po jednej sezóne putuje späť do II. bundesligy. Druhým zostupujúcim je už dlhšie Paderborn.

FC Augsburg - RB Lipsko 1:2 (0:1)
Góly: 72. Vargas - 28. a 82. Werner

Werder Brémy - 1. FC Kolín 6:1 (3:0)
Góly: 22. a 58. Osako, 27. Rashica, 29. Fullkrug, 55. Klaassen, 68. Sargent - 62. Drerxler

Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim 0:4 (0:2)
Góly: 8., 30., 48. a 50. Kramarič (posledný z 11 m)

Eintracht Frankfurt  - SC Paderborn 3:2 (2:0)
Góly: 9. Rode, 33. Silva, 52. Dost - 55. Dräger, 75. Michel

SC Freiburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 4:0 (2:0)
Góly: 20. a 57. Waldschmidt, 38. Schmid, 46. Höler

Bayer Leverkusen - 1. FSV Mainz 1:0 (1:0)
Gól: 2. Volland

Borussia Mönchengladbach - Hertha Berlín 2:1 (1:0)
Góly: 7. Hofmann, 78. Embolo - 90.+1 Ibiševič
/L. Bénes za domácich nastúpil v 88. min./

Union Berlín - Fortuna Düsseldorf 3:0 (1:0)
Góly: 26. Ujah, 54. Gentner, 90. Abdullahi

VfL Wolfsburg - Bayern Mníchov 0:4 (0:2)
Góly: 4. Coman, 37. Cuisance, 72. Lewandoswki (z 11 m), 79, Müller, ČK: 71. Guilavogui (Wolfsburg) po druhej ŽK

Viac o téme: Borussia Mönchengladbach FC Bayern Mníchov László Bénes