Holandský vicemajster sveta ohlásil veľký návrat k futbalu: Teraz je to môj cieľ!

Arjen Robben sa rozlúčil s reprezentáciou dvomi gólmiArjen Robben sa rozlúčil s reprezentáciou dvomi gólmi Zdroj: SITA

AMSTERDAM - Bývalý holandský reprezentant Arjen Robben sa po ročnej pauze vracia k futbalu. Vicemajster sveta z roku 2010 síce vlani v júli ohlásil koniec, ale teraz sa dohodol na zmluve v Groningene, kde pred dvadsiatimi rokmi odštartoval profesionálnu kariéru.

"Klubu som v priebehu koronakrízy rôzne pomáhal a premýšľal som nad tým, ako byť ešte viac užitočný. Najskôr to bolo len také svrbenie, ale teraz je to môj cieľ a pracujem na návrate k futbalu," uviedol tridsaťšesťročný Robben na webe Groningenu, ktorý v predčasne ukončenej sezóne holandskej ligy obsadil deviate miesto.

Robben priznal, že sa však pokojne môže stať, že na najvyššiu úroveň už nebude stačiť. "Neviem, ako to celé dopadne. Ale mám motiváciu, odhodlanie a môj sen je znovu hrať za Groningen," pridal stredopoliar, ktorý má dva mesiace na prípravu, pretože nový ročník holandskej ligy by mal odštartovať 12. augusta.

Robben pôvodne skončil s futbalom vlani po desiatich rokoch v Bayerne Mníchov, kde však aj potom často trénoval. S bavorským klubom získal osem titulov a vyhral s ním aj Ligu majstrov. Dva ligové triumfy pridal v Chelsea a po jednom v Reale Madrid a PSV Eindhoven. S reprezentáciou bol druhý na majstrovstvách sveta v roku 2010 a o štyri roky neskôr získal bronz.

Viac o téme: Arjen Robben FC Groningen
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články