Hviezdna výmena na trase Barcelona - Juventus? Takto reagovali tréneri futbalových gigantov!

Hráč Barcelony Luis Suarez (vpravo) v súboji s Miralemom Pjaničom z Juventusu
Hráč Barcelony Luis Suarez (vpravo) v súboji s Miralemom Pjaničom z Juventusu

TURÍN - Medzi futbalovými klubmi FC Barcelona a Juventus Turín sa schyľuje k výmene stredopoliarov. Podľa talianskych médií ešte v sobotu priletí do Talianska Arthur Melo, aby v nedeľu absolvoval lekárske testy, opačným smerom by mal putovať Miralem Pjanič.

Talianske médiá informovali o výmene s tým, že prestupy by sa mali dotiahnuť do 30. júna a podľa Gazzetta Dello Sport Juventus Barcelone vyplatí 10 miliónov eur. Dvadsaťtriročný Brazílčan Arthur má podľa agentúry AFP aktuálne na trhu hodnotu 70 miliónov eur, 30-ročný Bosniak Pjanič 60 miliónov. Arthur prišiel do Barcelony v roku 2017 z Gremia Porto Alegre za 31 miliónov eur, Juventus angažoval Pjaniča z AS Rím v roku 2016 za 32 miliónov eur.

Na medializované šumy zareagovali už aj obaja tréneri úradujúcich majstrov svojich krajín. Tréner Kataláncov Quique Setién vraj nevie o predaji vôbec nič: "Vedenie ma o predaji neinformovalo. A ja s ním rátam. Dúfam, že sa na ňom tieto špekulácie negatívne neprejavia a bude schopný podávať adekvátne výkony."

"Čo sa týka Pjaniča, sme si istí, že zostane s nami najmenej do konca augusta. je veľmi inteligentný hráč, veľký profesionál, vie rýchlo čítať hru a vie sa prispôsobiť," uviedol kouč "starej dámy" Maurizio Sarri.

Barcelona v sobotu nastúpila na pôde Celty Vigo v súboji 32. kola Ligy, Juventus v piatok vyhral doma 4:0 nad Lecce v 28. kole.


Tagy: FC Barcelona Juventus Turín Maurizio Sarri Miralem Pjanič Arthur Melo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Manu Fernandez

DISKUSIA