VIDEO Fury k historickému duelu Tysonovcov: Mikeovi ponúkli slušné peniaze a nám len omrvinky!

Tyson Fury verzus Mike Tyson
Tyson Fury verzus Mike Tyson

BRATISLAVA - Aj keď sa niektorí boxerskí fanúšikovia radovali z možného historického súboja legendárneho Mikea Tysona a úradujúceho šampióna WBC Tysona Furyho, zdá sa, že radosť bola predčasná. Vracajúci sa "Železný Mike" a jeho britský menovec sa v boxerskom ringu proti sebe takmer určite nepostavia a dôvodom nie je nič iné ako peniaze.

Jedna z najväčších boxerských legiend Mike Tyson, ktorý za pár dní oslávi už 54. narodeniny, plánuje návrat do ringu. Tyson tvrdými tréningami ukázal, že to s návratom myslí smrteľne vážne a v pláne má niekoľko exhibičných zápasov. Bojovať s legendou chce takmer každý a túžbu zmerať si sily s menovcom vyslovil aj stále neporazený šampión Tyson Fury, ktorý dostal meno práve po legendárnom Mikeovi. 

Historicky najmladší šampión ťažkej váhy ale IFL TV prezradil, že v snahe dohodnúť historické meranie síl zlyhali všetky snahy na rokovaniach o honorári: "Bol som v kontakte s jeho tímom i Mikeom. Volali sme si a skutočne preberali náš spoločný zápas, ale nakoniec z toho nič nevzišlo. Mikeovi ponúkli slušné peniaze a nám len totálne omrvinky!" 

V ďalšej časti rozhovoru britský šampión známy ako Cigánsky kráľ ozrejmil aj čísla, ktoré sa týkali žiadaného súboja. Kým Mike mal do činenia s astronomickou sumou, Fury mal na stole podstatne chudobnejšiu ponuku: "Mike zmienil sumu okolo 450 miliónov eur, ale to, čo bolo následne ponúknuté mne, bol vtip. ESPN mi na stôl dala ponuku na 9 miliónov eur za exhibičný zápas. Nakoniec z toho nič nebude a myslím, že už od toho všetci upustili."

Podľa vlastných slov by si Fury s legendou rád zmeral sily v ringu, ale sám dobre vie, že by týmto súbojom v podstate nemal čo získať, len stratiť: "Mike vyzerá dobre a určite stále dokáže poraziť napríklad aj múr. Rád by som si s ním dal pár kôl, ale keby som ho porazil, ľudia by povedali, že som zbil dôchodcu. Zatiaľ čo keby porazil on mňa, mal by som na konte prehru so starčekom."

Aj keď súboja Tyson verzus Tyson sa zrejme nedočkáme, fanúšikovia britského šampióna sa aj tak majú na čo tešiť. Šampióna WBC čaká zavŕšenie trilógie s Wilderom  a Fury je už dohodnutý aj na ďalších dvoch zápasoch s dlhoročným rivalom Joshuom.


Tagy: Mike Tyson Tyson Fury

Zdroj:
športky
Foto:
Koláž športky, SITA; Video: IFL TV

DISKUSIA