VIDEO Ani dva góly Suáreza a vedenie nestačilo: Barcelona trestuhodne zaváhala v boji o titul!

Frustrovaný Lionel Messi a oslavujúci Iago AspasFrustrovaný Lionel Messi a oslavujúci Iago Aspas Zdroj: SITA/AP - Lalo Villar

VIGO - Futbalisti FC Barcelona remizovali v sobotnom stretnutí 32. kola najvyššej španielskej súťaže na ihrisku Celty Vigo 2:2 a stratili cenné body v boji o obhajobu majstrovského titulu. Na čele ligovej tabuľky majú iba jednobodový náskok pred Realom Madrid, ktorý odohrá svoj zápas v nedeľu na pôde posledného Espanyolu Barcelona.

"Blaugranas" dvakrát viedli, no domáci dokázali vždy vyrovnať. Na úvodný gól Luisa Suareza z 20. minúty odpovedal po zmene strán Fedor Smolov, na druhý Suárezov zásah v 67. minúte v závere duelu Iago Aspas.

Iago Aspas a jeho Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP - Lalo Villar

Barcelona neprehrala v lige piatykrát za sebou, ale naplno nebodovala v druhom z uplynulých troch zápasoch. Celta natiahla sériu bez prehry na štyri zápasy a vzdialila sa od pásma zostupu.

Athletic Bilbao zvíťazil doma nad Mallorcou 3:1. Hostia, za ktorých odohral 87 minút slovenský reprezentant Martin Valjent, nebodovali naplno už piatykrát za sebou a vidina záchrany v La Lige sa im opäť vzdialila. V tabuľke figurujú na osemnástom mieste so šesťbodovým mankom na sedemnásty Eibar, ktorý má navyše zápas k dobru.

Osasuna Pamplona - CD Leganés 2:1 (1:0)
Góly: 9. a 90.+6 Enric - 50. Aviles

Celta Vigo - FC Barcelona 2:2 (0:1)
Góly: 50. Smolov, 88. Aspas - 20. a 67. Suárez

Athletic Bilbao - RCD Mallorca 3:1 (2:0)
Góly: 16. Garcia (z 11 m), 24. Sancet, 90. Villalibre - 69. Budimir (z 11 m)