Zlá správa z Liptova: Koronakríza pritlačila k múru aj MFK Ružomberok!

Ďakovačka s fanúšikmi
Ďakovačka s fanúšikmi

RUŽOMBEROK - Slovenský futbalový klub MFK Ružomberok sa z ekonomických dôvodov v dôsledku koronakrízy rozhodol ukončiť činnosť B-tímu, ktorý účinkoval v druhej najvyššej súťaži. Vedenie MFK o tom informovalo v sobotu večer v oficiálnom stanovisku na klubovom webe.

Pre "Ružu" je prioritou účinkovanie A-tímu vo Fortuna lige, resp. výchova mladých talentov. "Koronakríza, ktorá zasiahla celú slovenskú spoločnosť, zasiahla aj slovenský šport, futbal, náš klub nevynímajúc. Preto sa klub rozhodol nepokračovať s B-mužstvom a neprihlásil ho pre budúcu sezónu do II. ligy, v ktorej v tejto sezóne účinkoval, ani do žiadnej inej súťaže."

"Hoci si uvedomujeme, že zo športového hľadiska nie je toto rozhodnutie optimálne, klub si vzhľadom na danú situáciu nevyhnutne musel určiť priority. A tými sú pre klub A-mužstvo a jeho účinkovanie vo Fortuna lige, a výchova mladých talentov prostredníctvom najvyšších mládežníckych republikových súťaží a licencie futbalovej akadémie SFZ, ktorá potvrdzuje najvyššiu kvalitu a podmienky pre rozvoj našej mládeže. Úroveň kvality a podmienok pre mládež podčiarkuje aj nedávne dokončenie projektu dobudovania futbalovej akadémie, ktorého výstavba stála 1,75 milióna eur a bola financovaná zo zdrojov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vo výške 1,5 milióna eur, zdrojov SFZ vo výške 200-tisíc eur a interných zdrojov. Infraštruktúra, ktorá takto bola vybudovaná, plní od 1.1. 2020 svoj účel, pričom na jej prevádzku sú potrebné nemalé finančné prostriedky," uviedol klub.


Tagy: MFK Ružomberok

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
mfkruzomberok.sk/Rudolf Maškurica

DISKUSIA