Liberec s Ostravou nezaváhal, Mladá Boleslav a Bohemians Praha vo finále boja o Európsku ligu

Hráči Slovana LiberecHráči Slovana Liberec Zdroj: Profimedia

LIBEREC - Futbalisti Liberca zvíťazili v sobotnom domácom stretnutí 3. kola skupiny o titul českej Fortuna ligy Ostravu 2:1. Vďaka trom bodom sa posunuli v tabuľke na štvrté miesto o bod pred Jablonec, ktorý má zápas k dobru.

FK Mladá Boleslav a Bohemians 1905 Praha sa stretnú vo finále play off o Európsku ligu. Pražania doma zdolali v dráme Slovácko 2:1, rovnako ako v prvom zápase. Hostia pritom až do 90. minúty viedli 1:0. V nadstavenom čase však otočil výsledok dvoma zásahmi Jhon Mosquera.

Mladá Boleslav v odvete zvíťazila v Českým Budějoviciach 2:0, v prvom dueli vyhrala 2:1. Prvý zápas finále je na programe 4. júla, odveta o tri dni neskôr.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 2:1 (0:0)
Góly: 76. Pešek, 85. Mara - 90.6+ Stronati (z 11 m)
/M. Koscelník hral do 90.+4 a videl ŽK, J. Hromada odohral celý duel - M. Lalkovič odohral prvý polčas a videl ŽK, V. Budinský sedel na lavičke náhradníkov/

semifinále play off o Európsku ligu:

Bohemians 1905 Praha - 1. FC Slovácko 2:1 (0:1)
Góly: 90.+1 a 90.+4 Mosquera- 2. Jurečka
/prvý zápas 2:1, Bohemians postúpil do finále/
/P. Le Giang sedel na lavičke náhradníkov - P. Šimko sedel na lavičke náhradníkov/

SK Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Góly: 7. Zelený, 64. Klíma
/prvý zápas 1:2, Mladá Boleslav postúpila do finále/
/I. Schranz odohral celý zápas, K. Mészáros (obaja Č. Budějovice) odohral prvý polčas a dostal ŽK/

Viac o téme: Baník Ostrava FC Slovan Liberec FK Mladá Boleslav Bohemians 1905 Praha