Rímske Lazio po obrate zostáva v hre o ligový titul: Víťazstvo charakteru a odhodlania

Luis Alberto a jeho gólové oslavyLuis Alberto a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP - Riccardo de Luca

RÍM - Futbalisti Lazia Rím naďalej zostávajú v hre o majstrovský titul v Taliansku, hoci v sobotu otočili duel 28. kola Serie A proti Fiorentine (2:1) dvoma gólmi až v záverečnej polhodine. Presadili sa Ciro Immobile a Luis Alberto, hosťom nestačil úspešný zásah Francka Riberyho v prvom polčase.

Rimania sa tak dokázali vrátiť na víťaznú vlnu, keď predtým po neúspechu s Atalantou Bergamo ukončili šnúru 21 zápasov bez prehry. Na druhom mieste tabuľky majú od vedúceho Juventusu aktuálne odstup štyroch bodov. "Chlapci vedia, že v stávke je veľká vec. Dnes to bolo víťazstvo charakteru a odhodlania. Obzvlášť, ak je náš tím aktuálne obmedzený niekoľkými zraneniami," pochválil svojich zverencov tréner Simone Inzaghi, ktorého Lazio získalo titul v Serii A naposledy presne pred 20 rokmi. Slovenský reprezentačný obranca Denis Vavro chýbal v zostave rímskeho tímu, celý duel sledoval z lavičky náhradníkov.

Športový riaditeľ Fiorentiny Daniele Prade po zápase cítil veľkú frustráciu a posťažoval sa na rozhodcov. "Zaslúžili sme si víťazstvo, aj remíza by bola dobrá. Bastos mal v prvom polčase uvidieť červenú kartu, penalta, z ktorej Immobile vyrovnal, bola sporná a naopak, zákrok v pokutovom území na Francka Riberyho neodpískali. To boli rozhodujúce situácie," posťažoval sa v rozhovore pre DAZN.

Pradeho môže aspoň tešiť, že 37-ročný francúzsky veterán Franck Ribery sa rýchlo dostal späť do formy a skóroval už v druhom stretnutí po prestávke vynútenej novembrovým zranením členka. "Je to šampión vo všetkých oblastiach. Pomáha mladším hráčom okolo seba rásť a dospievať," ocenil Prade prínos dlhoročného krídelníka Bayernu Mníchov.

Viac o téme: Lazio Rím ACF Fiorentina Denis Vavro