Bývalý šéf efjednotky odmieta obvinenia z rasizmu: Ecclestone sa obul do svojho nástupcu!

Bernie Ecclestone
Bernie Ecclestone

LONDÝN - Bývalý šéf formuly 1 Bernie Ecclestone odmieta obvinenia na svoju osobu, že je rasista. Naopak, sám nasmeroval kritiku voči vedeniu F1.

Ecclestone si vyslúžil kritiku predovšetkým za svoj komentár v  rozhovore pre CNN, keď okrem iného povedal, že "v mnohých prípadoch sú čierni ľudia rasistickejší ako bieli". V nedeľu sa v rozhovore pre britský Mail on Sunday pokúsil obhajovať. "Nie je moja vina, že som biely. Nie som proti ľuďom čiernej pleti, práve naopak. V uplynulých rokoch som stretol množstvo bielych ľudí, ktorých nemám rád, no žiadneho nesympatického černocha."

Britský biznismen napriek tomu nesúhlasí s výkonným riaditeľom motoristického seriálu F1 Chaseom Careym, ktorý vyhlásil, že sa postará, aby mali menšiny v pretekoch MS väčšie zastúpenie. "Som rád, že Carey povedal, že už nemám s F1 nič spoločné. Naozaj ma nemôžu spájať s týmito nápadmi. Z ničoho nič naskočil na tieto záležitosti ohľadom rasizmu, iba pre to, čo sa udialo v Amerike a ide minúť milión dolárov. Možno by sa mal sústrediť na to, čo chcú spoluvlastníci F1. Ešteže je koronakríza, môže všetky chyby zvaliť na ňu," skritizoval svojho nástupcu Ecclestone.


Tagy: Bernie Ecclestone Chase Carey

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA