Všetky testy na koronavírus boli negatívne: Český klub dostal zelenú k návratu

Ilustračné foto
Ilustračné foto

PRAHA - Po troch odložených zápasoch kvôli hráčovi nakazenom koronavírusom sa futbalisti FK Fotbal Třinec mohli v nedeľu opäť predstaviť v druhej českej lige. Mužstvo v sobotu podstúpilo testy na COVID-19 a všetky boli negatívne. Ligová futbalová asociácia (LFA) ako riadiaci orgán rozhodla, že Třinec môže odohrať duel 27. kola v Ústí nad Labem. Informoval o tom portál iDnes.cz.

Kontrolné testy, ktoré absolvovali futbalisti Třinca minulý týždeň, síce dopadli negatívne, ale hráč, v ktorého rodine sa nákaza objavila, absolvoval odbery samostatne a jeho výsledok bol pozitívny. Miestna hygienická stanica preto poslala celý tím do 14-dňovej karantény, ktorá sa mala pôvodne skončiť až v stredu 1. júla. Vďaka negatívnym výsledkom sobotných testov však mohol Třinec v nedeľu odohrať svoj prvý zápas od 15. júna.

Třinec je aktuálne v tabuľke druhej českej ligy na 13. mieste s náskokom piatich bodov na zostupové pozície, navyše má k dobru odložené zápasy. V kádri A-tímu Třinca figuruje trojica slovenských futbalistov - obrancovia Imrich Bedecs a Erik Šuľa a stredopoliar Christián Steinhübel.


Tagy: FK Fotbal Třinec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/John Minchillo

DISKUSIA