Nezabudnuteľnému slovenskému bojovníkovi vzdali hold aj súperi: Odpočívaj v pokoji, Čišo

Marián ČišovskýMarián Čišovský Zdroj: profimedia.sk

PLZEŇ - Vo veku 40 rokov zomrel bývalý slovenský futbalový reprezentant Marián Čišovský. Od roku 2014 bojoval s amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS), nevyliečiteľnou chorobou, ktorej v nedeľu podľahol. Informoval o tom portál iDnes.cz. Tragická správa zasiahla jeho blízkych, spoluhráčov a prakticky celú slovenskú aj českú futbalovú komunitu, ktorá okamžite vyslovila úprimnú sústrasť rodine zosnulého bojovníka. Hold Čišovskému vzdali aj jeho konkurenti z čias, keď ešte aktívne hrával.

"Odišiel legendárny obranca a fantastický človek," napísal na sociálnej sieti Čišovského spoluhráč z Viktorie David Limberský. "Ďakujem Ti za všetko," reagoval Pavel Horváth. "Stratili sme kamaráta a bojovníka. Je mi smutno, temno."

"Čišo, odpočívaj v pokoji. Dnes odišiel legendárny obranca a fantastický človek. Dávaj pozor tam na Rajtyho s Bizim. Naša obrana z roku 2011 bola neuveriteľná a nemôžem uveriť, že som tu zostal úplne sám ... Úprimnú sústrasť rodine," pridal plzeňský bek David Limberský a pripomenul, že traja zo štyroch obrancov zo základnej zostavy v roku 2011 už nežijú. František Rajtoral a David Bystroň v roku 2017 krátko po sebe spáchali samovraždu.

Úprimnú sústrasť na sociálnych sieťach vyjadrili aj slovenskí futbalisti ako Miroslav Stoch, Marek Hamšík či Juraj Kucka.

Čišovského si pripomenul aj FK Humenné, v ktorom vstúpil do profesionálneho futbalu, prostredníctvom facebooku: "Odpočívaj v pokoji Čišo, nikdy nezabudneme! Ďakujeme Ti za všetko. Rodine vyslovujeme úprimnú sústrasť." Bokom nezostali ani Žilina či Petržalka a rodine tiež vyslovili úprimnú sústrasť.

Pamiatku slovenského obrancu si však uctili aj konkurenti. "Toto je moment, keď si uvedomíte, že sú dôležitejšie veci ako góly, rivalita a vzájomné zápasy. Slavia vyjadruje úprimnú sústrasť rodine aj všetkým priateľom Mariána Čišovského," napísala na twitteri Slavia Praha a kondoloval aj nedeľný súper Plzne Sparta Praha: "S hlbokým smútkom sme prijali správu o smrti Mariána Čišovského. S krutou chorobou bojoval statočne a odhodlane, presne tak, ako sme ho poznali aj na ihrisku. Česť jeho pamiatke. Úprimnú sústrasť a veľa síl jeho rodine, spoluhráčom a fanúšikom."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Sparta Praha Slavia Praha David Limberský FC Viktoria Plzeň Pavel Horváth Marián Čišovský FK Humenné
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK, TASR, športky

Súvisiace články