VIDEO Hviezdny Werner sa s Lipskom rozlúčil tým najlepším možným spôsobom: Som hrdý!

Timo Werner a Daniel Olmo Carvajal
Timo Werner a Daniel Olmo Carvajal

LIPSKO - Najlepším možným spôsobom zakončil futbalový útočník Timo Werner štvorročný angažmán v Lipsku. V záverečnom 34. kole nemeckej ligy rozhodol dvoma gólmi o výhre 2:1 v Augsburgu a pred odchodom do Chelsea sa s 95 zásahmi osamostatnil na čele tabuľky najlepších strelcov v klubovej histórii. Lipsko aj vďaka jeho 28 bundesligovým trefám zakončilo ročník na treťom mieste.

Werner sa pred sobotňajším zápasom delil s 93 gólmi o prvé miesto s Danielom Frahnom. Ten na rozdiel od Wernera však za Lipsko hral iba v nižších súťažiach. "Predovšetkým mám veľkú radosť, že sme sezónu zavŕšili výhrou a kvalifikovali sme sa do Ligy majstrov. Sezóna dopadla dobre. Som hrdý, že som najlepším strelcom v dejinách Lipska," povedal.

Do saského klubu prišiel dvadsaťštyriročný Werner v roku 2016 z rodného Stuttgartu. "V Lipsku som prežil skvelé časy, celé tie roky som sa cítil bezchybne. Aj to bol dôvod, prečo som dosiahol také výkony. Tým ďalším bol tím, ktorý stál vždy za mnou," uviedol nemecký reprezentant.

Lepší medzi kanoniermi bol v bundesligovej sezóne iba Robert Lewandowski z majstrovského Bayernu Mníchov, ktorý dal 34 gólov. Wernerovi sa však vďaka 17 vonkajším trefám podarilo vyrovnať rekord Juppa Heynckesa z ročníka 1973/74.

Podľa spoluhráčov Emila Forsberga sa Werner nemohol rozlúčiť lepšie. "Je fakt super, že Timo v poslednom zápase dvakrát skóroval. Je to dobrý koniec jeho úspešnej éry tu," konštatoval dvadsaťosemročný Švéd. "Timo po sebe zanechá veľkú medzeru. Prajem mu všetko najlepšie v Londýne, nech tam pokračuje v úspechoch," povedal kouč Julian Nagelsmann.

Wernerov odchod do Chelsea sa potvrdil minulý týždeň, cenu kluby nezverejnili. Wernerova výstupná klauzula predstavovala 60 miliónov eur, čo z neho robí najdrahšieho nemeckého futbalistu. K "Blues" sa pripojí v júli a Lipsku už tak v auguste nepomôže pri reštarte Ligy majstrov.


Tagy: FC Augsburg RB Lipsko Timo Werner

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Matthias Schrader; Video: Youtube

DISKUSIA