Guľa opäť úspešný: Plzeň pri rozlúčke s Čišovským zastavila Spartu, Slavia deklasovala Jablonec

Gólové oslavy futbalistov PlzneGólové oslavy futbalistov Plzne Zdroj: profimedia.sk

PLZEŇ - Viktoria Plzeň potvrdila v nedeľňajšom zápase 3. kola skupiny o titul českej futbalovej Fortuna ligy svoje vyššie umiestenie v tabuľke a zdolala Spartu Praha 2:1.

Sparťanom sa tak ani po deviatich rokoch nepodarilo prelomiť smolu na plzenskom štadióne a na 3. mieste tabuľky strácajú za Viktoriou 16 bodov. Pre Spartu to bola prvá ligová prehra po siedmich víťazstvách v sérii.

Pred výkopom si obe mužstvá uctili minútou ticha pamiatku bývalého slovenského futbalistu Mariána Čišovského, ktorý v nedeľu vo veku 40 rokov podľahol Amyotrofickej laterálnej skleróze (ALS). Oba tímy nastúpili s čiernymi páskami a všetci hráči Viktorie hrali s Čišovského menom na drese. V 28. minúte, symbolicky podľa čísla jeho dresu, sa s ním fanúšikovia naposledy rozlúčili potleskom.

Fanúšikovia Plzne sa naposledy Galéria fotiek (7) Zdroj: profimedia.sk

Vo večernom zápase nedala majstrovská Slavia Praha šancu Jabloncu a zdolala ho vysoko 4:0. Dvomi gólmi sa zaskvel Petar Musa, ktorý mohol dosiahnuť aj hetrik, ale v závere zápasu nepremenil pokutový kop.

SK Slavia Praha - FK Jablonec 4:0 (2:0)
Góly: 7. a 58. Musa, 34. Ševčík, 87. Masopust

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 2:1 (0:0)
Góly: 56. Chorý, 65. Mihálik - 88. Karlsson, ČK: 85. Kopic, 2925 divákov.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha SK Slavia Praha Marián Čišovský