Veľká ťarcha na Tatarových pleciach: Líder ofenzívy musí ísť na sto percent

Tomáš Tatar
Tomáš Tatar

MONTREAL - Slovenský útočník Tomáš Tatar sa po príchode do Montrealu vypracoval na neohrozeného lídra ofenzívy. Je jasné, že predovšetkým od jeho formy bude závisieť úspech Canadiens v útočnom pásme. Proti Pittsburghu ho v play-off nečaká ľahká úloha.

Tatar stihol v základnej časti odohrať 68 zápasov, v ktorých získal 61 bodov (22 + 39). Svojich spoluhráčov nechal ďaleko za sebou. Aj preto bol klub v tabuľke poriadne nízko. Druhým najproduktívnejším hráčom bol Phillip Danault so 47 bodmi. A to odohral ešte o tri stretnutia viac ako Tatar. Po ofenzívnej stránke to niekedy vyzeralo tak, že je rýchly Slovák na všetko sám. 

Pauza spôsobená koronavírusom padla Tatarovi relatívne vhod, nakoľko si stihol doliečiť zranenie z konca základnej časti. Teraz sa už klubu hlási v plnej sile. Zo zranenia sa stihol vyliečiť aj ďalší talentovaný útočník Jonathan Drouin, ktorý vynechal posledných šesť zápasov. 

Ak sa sezóna predsa len reštartuje, Montreal bude v play-off čeliť silnému Pittsburghu, ktorý je papierovo lepší v každej štatistike. Tatar sa ako líder ofenzívy bude musieť vyrovnať takým hráčom ako Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, ktorí patria k najlepším na svete. Očakávania budú obrovské a tlak od náročných montrealských fanúšikov bude značný. Najlepší slovenský útočník v NHL sa s touto neľahkou úlohou bude musieť popasovať a vydať zo seba to najlepšie.

Montreal bude potrebovať nadľudské výkony brankára Pricea, ktorý ukázal záblesky geniality, avšak v aktuálnej sezóne dosahoval podpriemerné čísla. Zo všetkých brankárov, ktorí odchytali v sezóne aspoň 20 zápasov, bol až na 32. mieste čo sa týka priemerného počtu inkasovaných gólov (2,79) či percentuálnej úspešnosti zákrokov (90,9%). 

Má Montreal Canadiens šancu premôcť Pittsburgh Penguins v play-off?

Hlasovalo: 82


Tagy: Tomáš Tatar Montreal Canadiens

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
športky
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA