Alarmujúce čísla krátko pred reštartom ligy: Až 20 hráčov pozitívnych na koronavírus!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/David J. Phillip

MIAMI - Futbalová Major League Soccer (MLS) má krátko pred júlovým turnajovým reštartom na Floride 20 hráčov nakazených koronavírusom. Pozitívne testy mali aj šiesti kluboví zamestnanci, dva pozitívne testy mali futbalisti až po príchode do Orlanda, kde sa profiliga po štvormesačnej pauze opäť rozbehne.

Vedenie ligy už vykonalo testy 668 hráčom. Osemnásť z nich bolo pozitívnych pred odjazdom na Floridu, dvaja až po príchode. "Títo budú izolovaní na hoteloch, až kým absolvujú ďalšie testy a budú sa môcť pripojiť ku spoluhráčom," uviedla MLS v oficiálnom vyhlásení.
      
Profiligu, v ktorej pôsobia aj štyria slovenskí hráči Albert Rusnák (Real Salt Lake), Ján Greguš (Minnesota United), Matej Oravec (Philadelphia Union) a Boris Sekulič (Chicago Fire), prerušili 12. marca pre pandémiu koronavírusu. Kluby v novej sezóne stihli zatiaľ odohrať iba dve kolá.

Liga reštartuje sezónu 8. júla dvojzápasom Orlanda City s Interom Miami, resp. Chicagom Fire s Nashvillom FC. Turnaj s názvom "MLS je späť" odohrajú za prísnych bezpečnostných a hygienických predpisov v Disney Worlde v Orlande bez prítomnosti divákov. Všetkých 26 tímov rozdelia do šiestich skupín -  päť bude mať štyroch a jedna šiestich účastníkov. Prvé dva tímy z každej z nich postúpia do osemfinále, doplnia ich štyri najlepšie mužstvá z tretích miest. Finále je na programe 11. augusta. Víťaz získa miestenku do Ligy majstrov CONCACAF.

Viac o téme: Major League Soccer MLS
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/David J. Phillip
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články