Ostrá kritika po prevalenom videu tenisovej hviezdy: Ako sebecký dokážeš byť?

Nick KyrgiosNick Kyrgios Zdroj: SITA/AP/Andy Brownbill

BERLÍN - Nemecký tenista Alexander Zverev schytal od austrálskeho rivala Nicka Kyrgiosa ďalšiu kritiku za nedodržiavanie bezpečnostných odporúčaní proti šíreniu koronavírusu. V čase, keď mal byť podľa vlastného vyhlásenia v izolácii po štarte na Adria Tour, sa na sociálnych sieťach objavilo video, na ktorom siedmy hráč svetového rebríčka tancuje v klube.

Nahrávka, ktorú na svoj instagram umiestnil nemecký módny návrhár Philipp Plein, bola vzápätí odstránená. Z videa nebolo zjavné, kedy a kde bolo natočené. Zverev sa pritom minulý týždeň verejne ospravedlňoval za účasť na Adria Tour a sprievodných podujatiach, po ktorých mali pozitívny test na koronavírus štyria tenisti. K videu sa zatiaľ nevyjadril.

"Pokiaľ máš odvahu zverejniť tweet, ktorý za teba napísal tvoj management, že sa budeš na dva týždne izolovať a ospravedlňuješ sa verejnosti za ohrozenie zdravia, mal by si mať aj odvahu zostať tie dva týždne doma," povedal Kyrgios vo video zverejnenom na instagrame, ktoré okorenil aj viacerými vulgarizmami. "Ako sebecký dokážeš byť?" dodal.

Austrálsky tenista patril k najhlasnejším kritikom balkánskeho turnajového seriálu Adria Tour. Spokojný nie je ani s plánmi ATP na obnovenie sezóny.

Viac o téme: Nick Kyrgios Alexander Zverev
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Andy Brownbill
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články