Tradičný znak Mercedesu vo formule 1 prejde zmenou: Strieborné šípy v úplne novej farbe

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BERLÍN - Tím motoristickej F1 Mercedes vymenil pre túto sezónu seriálu majstrovstiev sveta na svojich monopostoch tradičnú striebornú farbu za čiernu. Jeho vedenie tým chce bojovať proti "rasizmu a diskriminácii vo všetkých jej formách."

Pilot Mercedesu a šesťnásobný majster sveta F1 Lewis Hamilton je veľký podporovateľ kampane "Black Lives Matter" od smrti Afroameričana Georgea Floyda, ktorý zomrel pri zatýkaní v Minneapolise. Tím sa za britského pretekára postavil a zaviazal sa "podporiť rozmanitosť v našom tíme a našom športe."

Hamilton a jeho fínsky tímový kolega Valtteri Bottas predstavia nové monoposty tento víkend, keď odštartuje Veľká cena Rakúska v Spielbergu. "Rasizmus a diskriminácia nemajú miesto v našej spoločnosti, našom športe a našom tíme. Toto je základné presvedčenie v Mercedese. 'Strieborné šípy' budú do konca sezóny 2020 v čiernych farbách," uviedol šéf tímu Toto Wolff.

Skrátená sezóna F1 sa bez prítomnosti divákov začne 5. júla VC Rakúska, o týždeň neskôr sa na rovnakom okruhu Red Bull Ring uskutoční Veľká cena Štajerska. Kolotoč F1 sa potom presunie do Maďarska a nasledovať budú dve podujatia v britskom Silverstone.

 


Tagy: Lewis Hamilton Mercedes Valtteri Bottas

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Joan Monfort

DISKUSIA