Koniec Dominika Hrbatého ako slovenského kapitána: Existuje iba jedna šanca, ako ho udržať

Dominik HrbatýDominik Hrbatý Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Pre Dominika Hrbatého bude víkendový daviscupový zápas proti tenistom Česka zrejme derniéra vo funkcii kapitána slovenského tímu. Hráčom sa už poďakoval za robotu, ktorú v uplynulých troch rokoch odviedli. Po dueli v Prahe plánuje ísť s nimi na pivo.

"Chlapci mi pripravili krásne zážitky. Po ľudskej stránke sa posunuli, urobili neuveriteľný kus roboty. Vytvorili výbornú partiu, do ktorej sa nám podarilo začleniť aj Lukáša Lacka s Martinom Kližanom, hoci majú obrovské egá. Po návrate do Bratislavy pôjdeme všetci spolu na pivo, sme všetci veľká rodina," zdôraznil Hrbatý.

Vo federálnom derby pôjde najmä o prestíž: "Ideme si to hlavne užiť. Na rozdiel od marcového súboja v bratislavskom NTC teraz nebude žiaden stres. Aj keby niečo nevyšlo, nepôjde o postup na finálový turnaj. Chlapci aspoň zažijú pocit ostrých zápasov a budú mať šancu dostať sa do rytmu."

Hrbatý nevylúčil, že v budúcnosti sa na kapitánsku stoličku vráti: "Možno to bude o päť rokov, možno aj o rok, keď sa zídu okolností. Musel by prísť silný impulz zvonku, aby ma to presvedčilo. Páči sa mi spôsob kapitánovania, ktorý praktizuje Francúz Yannick Noah, je to v tomto smere môj vzor. Nedrží sa tam dlho, no vždy keď príde, tím ožije a dostane nový impulz. Takto by to malo fungovať."

Viac o téme: Dominik Hrbatý Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články