Unikátny zápis brankára Interu: Škriniarov spoluhráč dostal druhú červenú kartu, aj keď nechytal

Tommaso BerniTommaso Berni Zdroj: profimedia.sk

PARMA - Tommaso Berni, náhradný brankár Interu Miláno, dostal od disciplinárnej komisie najvyššej talianskej futbalovej súťaže dištanc na jeden zápas. Vyslúžil si ho za už druhú červenú kartu v tomto ligovom ročníku, hoci v ňom neodchytal ani minútu.

Tridsaťsedemročný Berni išiel v 69. minúte nedeľného súboja 28. kola Serie A na ihrisku Parmy, kde Inter vyhral 2:1, z lavičky náhradníkov rovno do šatne. Rozhodca mu udelil červenú kartu za nešportové správanie. "V 23. minúte druhého polčasu ako náhradník vyslovil neúctivý výraz smerom k rozhodcovi, čo neušlo pozornosti štvrtého arbitra," píše sa v rozhodnutí disciplinárky.

Zápas po ČK nedohral ani slovenský stredopoliar v službách Parmy Juraj Kucka, ktorý v 85. minúte rovnako pykal za nešportové správanie. V minulom kole inkasoval červenú kartu Kuckov reprezentačný spoluhráč Milan Škriniar, stopér Interu dostal trojzápasový trest a prvý diel si odpykal práve v Parme.

Berni je v hierarchii Interu až tretí brankár za Samirom Handanovičom a Danielem Padellim. V tejto sezóne nedostal šancu ani v jednom zápase A-tímu "nerazzurri". Červenú kartu dostal aj v januárom zápase s Calgiari (1:1), keď z lavičky protestoval proti vylúčeniu spoluhráča Lautara Martineza. Podobného prehrešku sa dopustil už v ročníku 2012/2013, keď putoval z lavičky náhradníkov pod sprchy ešte ako hráč Sampdorie Janov práve v zápase s Interom.

Taliansky brankár je súčasť kádra "čierno-modrých" od roku 2014, počas šiestich sezón však neodchytal za A-tím ani minútu. V minulosti si obliekal aj dresy Wimbledonu, Lazia Rím, Bragy či FC Turín. Informáciu priniesla agentúra DPA.

Viac o téme: Inter Miláno Tommaso Berni