Mintál má pomôcť odvrátiť zostup Norimbergu: Bude asistentom nového trénera

Marek Mintál
Marek Mintál

NORIMBERG - Slovák Marek Mintál sa stal asistentom nového hlavného trénera futbalistov 1. FC Norimberg Michaela Wiesingera. Podľa agentúry DPA by mali obaja viesť mužstvo v nadchádzajúcich dvoch zápasoch baráže o udržanie sa v druhej najvyššej nemeckej súťaži (7. a 11. júla).

Wiesinger nahradil vo funkcii Jensa Kellera, ktorého vedenie klubu odvolalo z postu v pondelok. Norimberg, kde pôsobí aj slovenský útočník Adam Zreľák, iba remizoval v nedeľnom záverečnom 34. kole II. bundesligy v Kieli 1:1 a keďže jeho priamy konkurent z Karlsruhe zvíťazil vo Fürthe, klesol na konečné 16. miesto. O zotrvanie v druhej najvyššej súťaži zabojuje proti tretiemu tímu z tretej ligy.

Bývalý kanonier Norimbergu Mintál sa hneď po konci svojej hráčskej kariéry v roku 2013 zapojil do klubových štruktúr. Asistenta v A-tíme robil Wiesingerovi už v úvode sezóny 2013/2014, rovnaký post zastával aj v ročníku 2015/2016. Potom pôsobil v klube v mnohých ďalších funkciách vrátane trénera mládežníckeho tímu. Vo februári 2019 ho menovali za dočasného asistenta trénera A-tímu, v novembri 2019 na jeden zápas zaskakoval ako hlavný kouč.


Tagy: Marek Mintál 1. FC Norimberg

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA