Nemecké médiá píšu o sezóne s divákmi na tribúnach: Začať by sa mohlo polovičnou kapacitou

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP - Michael Probst

MNÍCHOV - Nemecká futbalová liga (DFL) by sa mohla od septembra hrať aj s divákmi na tribúnach. Štvrtkové vydanie denníka Bild informovalo o snahe DFL, ktorá by primäla štátne orgány akceptovať vytvorený hygienický koncept umožňujúci účasť návštevníkov na bundelisgových štadiónoch napriek pandémii koronavírusu.

Koncept pre každý jednotlivý štadión obsahuje zredukovanú kapacitu a konkrétne bezpečnostné opatrenia. Regionálne zdravotnícke úrady v Lipsku s návrhom už dokonca vyjadrili predbežný súhlas. "Pripravili sme návrh účasti fanúšikov na zápasoch od novej sezóny a diskutovali o ňom s miestnymi zdravotníckymi orgánmi. A tie v zásade súhlasili, že by sme od septembra mohli začať s polovičnou kapacitou, ak sa epidemiologická situácia bude vyvíjať pozitívne. Súhlas musí prísť samozrejme aj od najvyšších politikov," citovala agentúra DPA klubového riaditeľa RB Lipsko Ulricha Woltera.

Nový ročník najvyššej nemeckej futbalovej súťaže by mal odštartovať v septembri, podľa výkonného riaditeľa DFL Christiana Seiferta sú v hre dva termíny - 11. a 18. septembra.

Viac o téme: Bundesliga Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Michael Probst
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články