Na letnú prípravu nebude veľa času: Nová sezóna Fortuna ligy odštartuje už 8. augusta

Futbalisti ŠK Slovana Bratislava sa tešia zo zisku desiateho majstrovského titulu v ére samostatnostiFutbalisti ŠK Slovana Bratislava sa tešia zo zisku desiateho majstrovského titulu v ére samostatnosti Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

BRATISLAVA - Nová sezóna futbalovej Fortuna ligy 2020/2021 sa začne 8. augusta 2020. Na tomto termíne sa dohodli kluby slovenskej najvyššej súťaže na stredajšom Prezídiu Únie ligových klubov (ÚLK).

Aktuálna sezóna vyvrcholí 11. júla 5. kolom nadstavby a majstrovskými oslavami na Tehelnom poli, potom 14. a 17. júla barážou o účasť vo Fortuna lige, resp. prípadnými play off zápasmi o Európsku ligu UEFA. Už teraz je však známy termín začiatku nového ročníka Fortuna ligy. Ten odštartuje 8. augusta. "Našou ambíciou bolo hrať v takom termíne, aby sme sa vyhli neskorým decembrovým, resp. prípadným januárovým kolám. Jesenná časť fortunaligovej sezóny 2020/2021 by sa mala teda začať 8. augusta a skončiť 15. decembra 2020. Musíme odohrať 18 kôl našej ligy, dve-tri kolá Slovnaft Cupu a musíme rátať aj s tromi reprezentačnými prestávkami, resp. asociačnými termínmi," citovala oficiálna stránka ÚLK prezidenta Ivana Kozáka.

Letná príprava nebude dlhá. Mužstvá, ktoré skončia sezónu 11. júla, budú mať takmer mesiac na to, aby sa pripravili na nový ročník. Účastníci baráže, či play off o šesť dní menej. "Súčasná situácia nie je ľahká a ani ideálna. Ak by sme začali neskôr, hrozilo by, že by sme museli dohrávať zápasy aj v neskorších decembrových termínoch, čo by nebolo optimálne. Verím, že sa so situáciou hráči a realizačné tímy popasujú," vyhlásil Kozák.

Viac o téme: Ivan Kozák Únia ligových klubov Fortuna iga
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Erika Ďurčová
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články