Výber Slovenska proti výberu Česka: Vzájomné meranie síl otvorí Schmiedlová a Vondroušová

Anna Karolína SchmiedlováAnna Karolína Schmiedlová Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA/PRAHA - Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a česká jednotka Markéta Vondroušová nastúpia v sobotu o 14.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre priateľského stretnutia fedcupových tímov. V druhom singli si na harde v NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová a česká dvojka Tereza Martincová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Nedeľňajší program otvorí o 14.00 h súboj tímových jednotiek V. Kužmovej a Vondroušovej, následne sa predstavia Schmiedlová a Martincová. Do záverečnej štvorhry nominoval slovenský kapitán Matej Lipták sestry Viktóriu a Katarínu Kužmové, šéf českej lavičky Petr Pála nahlásil tandem Vondroušová, Miriam Kolodziejová.

Priateľské stretnutie daviscupových tímov Česka a Slovenska v Prahe otvorí v sobotu o 11.00 h súboj Jiřího Veselého a Lukáša Kleina. V druhej dvojhre si na antukovom dvorci Sparty zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos. V nedeľu o 11.00 h najskôr nastúpia na kurt Veselý s Gombosom. V záverečnom singli si skrížia rakety Rosol a Klein. Vo štvorhre počíta český kapitán Jaroslav Navrátil s tandemom Zdeněk Kolář, Jonáš Forejtek. Slovenský kapitán Dominik Hrbatý chce dať príležitosť dvojici Klein, Igor Zelenay.

Slovenky ťahali vo všetkých troch súťažných fedcupových stretnutiach s Češkami za kratší koniec. Naposledy sa obe družstvá stretli vo februári 2011, Liptákove zverenky podľahli súperkám 2:3. Muži sa pokúsia odplatiť federálnemu rivalovi prehru 1:3 z marcového bratislavského kvalifikačného súboja o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. Najväčší podiel na víťazstve Česka mal Veselý, ktorý vo dvojhrách zdolal Jozefa Kovalíka i Andreja Martina.
      
žreb priateľského stretnutia fedcupových tímov Slovensko - Česko
sobota 14.00, Anna Karolína Schmiedlová - Markéta Vondroušová, Viktória Kužmová - Tereza Martincová
nedeľa 14.00 Kužmová - Vondroušová, Schmiedlová - Martincová
Viktória Kužmová, Katarína Kužmová - Martincová, Viktória Kužmová - Vondroušová, Miriam Kolodziejová
  
žreb priateľského stretnutia daviscupových tímov Česko - Slovensko
sobota 11.00 Jiří Veselý - Lukáš Klein, Lukáš Rosol - Norbert Gombos
nedeľa 11.00 Veselý - Gombos, Rosol - Klein
Zdeněk Kolář, Jonáš Forejtek - Klein, Igor Zelenay

Viac o téme: Anna Karolína Schmiedlová Markéta Vondroušová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články