Fortuna liga neponechá nič na náhodu: Zmena sedenia prebehne už cez víkend

Na snímke fanúšikovia DAC Dunajská Streda na tribúne počas zápasu 3. kola nadstavbovej časti  Fortuna ligy vo futbale v skupine o titulNa snímke fanúšikovia DAC Dunajská Streda na tribúne počas zápasu 3. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy vo futbale v skupine o titul Zdroj: TASR – Jakub Kotian

BRATISLAVA - Riadiaci orgán najvyššej slovenskej futbalovej súťaže po piatkovom telefonáte s hlavným hygienikom SR Jánom Mikasom pristupuje k opatreniam týkajúcim sa rozmiestnenia divákov na tribúnach proaktívne. Nové usmernenie, ktoré má platiť na štadiónoch od pondelka 6. júla, sa Únia ligových klubov (ÚLK) rozhodla aplikovať do praxe už v stretnutiach víkendového 4. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy.

"Sme radi, že fanúšikovia si môžu opäť užívať futbal. V žiadnom prípade však nechceme podceniť prevenciu, chceme byť naďalej zodpovední a rešpektovať pravidlá. Preto sme vytvorili manuál so všetkými dôležitými informáciami, inštruktážne video a aktívne sa snažíme komunikovať všetky informácie voči klubom či fanúšikom," povedal výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák.

Od 6. júla by malo platiť nové usmernenie Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ), ktoré hovorí o tom, že šachovnicové sedenie by mal nahradiť iný typ sedenia. Na žiadosť hlavného hygienika SR Jána Mikasa sa pokúsia kluby Fortuna ligy zaviesť toto pravidlo už na najbližšie kolo počas tohto víkendu. "Hovorili sme so zástupcami klubov, ktoré sú v pozícii organizátorov zápasov počas tohto víkendu a požiadali ich o aplikovanie nového nariadenia. To znamená, že každý druhý rad by mal byť na tribúnach voľný už teraz. V prípade, ak nie, mali by kluby zabezpečiť šachovnicové sedenie fanúšikov na tribúnach. Tak či tak veríme, že ľudia budú zodpovední a že pristúpia k nariadeniam s plnou vážnosťou. Chceme, aby boli štadióny plné, no apelujeme aj na dodržiavanie pravidiel," citoval Mertinyáka oficiálny web ligy.

Viac o téme: Únia ligových klubov Fortuna Liga
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – Jakub Kotian
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články