VIDEO Disciplinárna komisia trestala: Dištanc za nešetrný zákrok aj dohru po kurióznom góle

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) potrestala Christosa Kontouriotisa z MFK Zemplín Michalovce zastavením činnosti na dva mesiace nepodmienečne. Informovala o tom Úradná správa SFZ č. 51.

Grécky stredopoliar minulú sobotu v domácom stretnutí 3. kola Fortuna ligy v nadstavbovej skupine o titul proti Spartaku Trnava (2:2) nešetrným úderom kolenom spôsobil tržné rany na pere a brade hosťujúcemu brankárovi Dobrivojovi Rusovovi. Od hlavného rozhodcu síce videl za surový zákrok len žltú kartu, DK SFZ však 22-ročného gréckeho legionára dodatočne po vzhliadnutí videozáznamu a na základe správy delegáta potrestala dvojmesačným trestom, ktorý začal plynúť 2. júla.

Disciplinárka sa na svojom zasadnutí zaoberala aj udalosťami v zápase 2. kola skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži medzi FC Nitra a FK Senica. Asistent hosťujúceho mužstva Juraj Piroska má za hrubé urážky voči delegovaným osobám, ku ktorým prišlo v útrobách štadióna pod Zoborom, zastavenú činnosť na tri týždne. Hlavný rozhodca súboj Boris Marhefka za neuvedenie závažných nedostatkov v oznámení (hrubé nešportové správanie voči delegovaným osobám v útrobách štadióna) má pozastavený výkon funkcie na dva mesiace, jeho asistenti Tomáš Somoláni a Anton Perát na jeden mesiac.


Tagy: SFZ Disciplinárna komisia

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Francisco Seco; Video: Facebook: Šport v RTVS

DISKUSIA