Mal šťastie v nešťastí: Quintana vyviazol zo zrážky s autom s narazeným kolenom

Nairo Quintana
Nairo Quintana

BOGOTA - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana bude po tréningovej nehode dva týždne pauzovať. Jazdec tímu Arkea-Samsic mal šťastie v nešťastí a pri hrozivo vyzerajúcej kolízii s automobilom utrpel iba drobné zranenia.

"Našťastie neutrpel žiadnu zlomeninu, iba má na viacerých miestach narazené pravé koleno. Lekár mu naordinoval dvojtýždňový oddych," znie v oficiálnom komuniké nemocnice, kde Quintanu ošetrovali. Okrem toho si 30-ročný pretekár odrel oba lakte a ľahko poranil ľavé stehno. Do víťaza Giro d'Italia (2014) a Vuelty (2016) narazil počas piatkového tréningu v jeho rodnej vlasti pri predbiehaní automobil.

Nehodu spôsobil zlým manévrom šofér auta. Incident sa odohral blízko mesta Motavita, ktoré leží v severnej časti regiónu Boyaca. Ako uviedla agentúra DPA, jeho prípravu na Tour de France (29. augusta - 20. septembra) by zranenie nemalo ohroziť. Quintana prišiel do Arkea-Samsic v septembri minulého roka z Movistaru, za ktorý jazdil osem rokov. V jeho farbách bol okrem triumfov na Vuelte a Gire dvakrát druhý v celkovej klasifikácii na Tour de France.


Tagy: Nairo Quintana Arkea-Samsic

Zdroj:
TASR
Foto:
team-arkea-samsic.fr

DISKUSIA