Prvá trefa v končiacej sa ligovej sezóne: Slovenský kapitán nasmeroval Lubin za tromi bodmi

Ľubomír GuldanĽubomír Guldan Zdroj: zaglebie.com

VARŠAVA - Futbalisti Zaglebia Lubin na lavičke so slovenským trénerom Martinom Ševelom vyhrali v 34. kole poľskej ligy v skupine o udržanie sa na pôde Rakówu Čenstochová 2:1. Hostí nasmeroval za tromi bodmi ich kapitán a Ševelov krajan Ľubomír Guldan, ktorý v 10. minúte strelou zblízka otvoril skóre sobotňajšieho stretnutia.

Pre 37-ročného obrancu to bol prvý presný zásah v končiacej sa ligovej sezóne. Zaglebiu patrí v priebežnej tabuľke 10. priečka, k deviatemu Rakówu sa vďaka výhre priblížil na rozdiel troch bodov.

Legia Varšava prehrala v sobotňajšom šlágri 34. kola skupiny o titul poľskej futbalovej ligy v Poznani 1:2, avšak pred Lechom má na čele tabuľky stále pohodlný 8-bodový náskok. K víťazstvu Cracovie Krakov 3:0 v Gdaňsku prispel druhým gólom v 70. minúte slovenský obranca Michal Sipľak, jeho krajan Lukáš Hroššo si udržal čisté konto.

Poľská liga - 34. kolo, skupina o udržanie sa:
Raków Čenstochová - Zaglebie Lubin 1:2 /Ľ. Guldan za hostí celý zápas + gól v 10. minúte/

Skupina o titul - 34. kolo:
Lech Poznaň - Legia Varšava 2:1 /za Poznaň hral celý zápas Ľ. Šatka/

Lechia Gdaňsk - Cracovia Krakov 0:3 /D. Kuciak odchytal celý zápas, do 70. min. hral J. Mihálik - L. Hroššo odchytal celý zápas, do 75. min. hral M. Sipľak + gól + ŽK/

Viac o téme: Zaglebie Lubin Martin Ševela Ľubomír Guldan Raków Čenstochová